Jak hloupý nápad je koupit levný Aston Martin? Jeden chlapík to zkusil

Jak hloupý nápad je koupit levný Aston Martin? Jeden chlapík to zkusil: titulní fotka Když narazíte na auto vašich snů za malé peníze, jistě vás jeho koupě láká. Ale taky čekáte, že to nebude jen tak.

Jistý Tyler Hoover si na laciném nakupování exkluzivních a ve své době drahých vozů postavil dokonce celý kanál na YouTube. Jeho nejnovějším úlovkem je Aston Martin DB7 z roku 1998 za v přepočtu pouhých 570 tisíc korun.

A i když má tento Aston Martin má sice najeto pouhých 58 tisíc kilometrů, tak laciné a staré britské luxusní gétéčko prostě musí mít pár problémů – a Tylerova DB7 pochopitelně není výjimkou. Už s ní absolvoval první větší prohlídku u svého mechanika, který si za dobu péče o Hooverovu sbírku „levných drahých křápů“ musel vydělat slušné peníze. Ostatně v pozadí videa můžete vidět původní Dodge Viper a Pontiac-McLaren, vozy, které si Tyler pořídil již dříve.

Už prodejce Hoovera upozornil na rozbitou klimatizaci, zapomněl prý ale zmínit nehrající rádio a také podivné pohyby řadicí páky při jízdě. Vozu se kromě toho podezřele rychle vybíjí baterie, ačkoli ta je sama o sobě v pořádku. Tahle závada si prý žádá podrobnější zkoumání.

Prohlídka pak odhalila také několik úniků náplní a kapalin, například z posilovače řízení, převodovky, zadního diferenciálu či chladiče oleje.

Většinu z těchto problémů se povedlo rychle vyřešit, i když únik kapaliny z převodovky dal mechanikovi zabrat, nemohl totiž najít místo, odkud náplň prosakuje. Oprava však současně eliminovala zmíněné pohyby řadicí páky.

Aston Martin DB7: S Mazdou MX-5 má společnou jednu součástku

Tyler přiznává, že jeho Aston Martin má problémů dost, ale dodává, že žádný z nich ho naštěstí nemůže zastavit v tom, aby svoje nové auto řídil.

I proto některé opravy odkládá. Ale až se k nim dostane, jistě se podělí o sumy na účtenkách a sdělí nám, jak drahý vlastně takový levný Aston je.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.