Jaguar XKR175 Coupe: specialita pro Severní Ameriku

Jaguar XKR175 Coupe: specialita pro Severní Ameriku: titulní fotka Jaguar v rámci oslav svého 75. výročí představuje na McCalls Motorworks Revival v kalifornském Monterey Jet Center limitovanou edici modelu XKR175 Coupe určenou pouze pro severoamerický trh.

Jaguar XKR175 Coupe je exkluzivní připomínkou 75leté historie britské značky pro severoamerické fanoušky sportovních vozů s kočkovitou šelmou ve znaku.

Pod kapotou kupé z limitované edice pracuje přeplňovaný pětilitrový osmiválec, disponující maximálním výkonem 510 koní (375 kW) a točivým momentem 625 Nm, což jsou stejné hodnoty jako u standardního XKR. Elektronický omezovač maximální rychlosti ale zasahuje až při 280 km/h namísto 250 km/h.

K zlepšení aerodynamických vlastností karoserie Jaguaru ve vysokých rychlostech má XKR175 přepracovaný přední nárazník, nové nástavce prahů, nový difuzor pod zádí a větší spoiler na víku zavazadlového prostoru. Tyto nové karosářské díly jsou stejné jako u evropské výroční verze XKR 75.

K úpravám exteriéru patří i nová 20palcová litá kola Kasuga, červeně lakované brzdové třmeny a černý lak karoserie Ultimate.

V interiéru je nové čalounění kůží černé barvy s prošíváním nití brusinkové barvy. Na palubní desce a dalších částech prostoru pro posádku je obložení dřevěnou dýhou lakovanou pianovou černí a po otevření dveří se objeví prahové lišty s nápisem „XKR175 – 1 of 175“.

Premiéra Jaguaru XKR175 Coupe se odehrává na McCalls Motorworks Revival, které součástí automobilového víkendu v Pebble Beach. Produkce této edice je omezena na 175 vozů, jejichž cena je stanovena na 104.500 amerických dolarů (zhruba 2.040.000,– Kč) včetně místních poplatků. K dispozici bude i 15 vozů pro Kanadu.

Fotogalerie

  • Jaguar XKR175 Coupe: specialita pro Severní Ameriku: fotka 1
  • Jaguar XKR175 Coupe: specialita pro Severní Ameriku: fotka 2
  • Jaguar XKR175 Coupe: specialita pro Severní Ameriku: fotka 3
  • Jaguar XKR175 Coupe: specialita pro Severní Ameriku: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket