Jaguar XKR GT2: představení na Petit Le Mans

Jaguar XKR GT2: představení na Petit Le Mans: titulní fotka Americká společnost Rockesports Racing, sídlící v Michiganu, pracuje na vývoji Jaguaru XKR podle specifikace GT2 pro účast v seriálu ALMS. První představení nového závodního vozu veřejnosti se odehrálo u příležitosti podniku Petit Le Mans.

Společnost Rocketsports Racing poslední zářijový víkend představila divákům na závodním okruhu Road Atlanta u příležitosti podniku Petit Le Mans nový závodní Jaguar XKR GT2. Prozatím se jednalo pouze o demonstrační jízdy před desetihodinovým vytrvalostním závodem, během nichž měl Jaguar předvést svůj potenciál pro příští sezónu.

Seriál vytrvalostních závodů bude pokračovat od 8. do 11. října na závodním okruhu Laguna Seca a XKR GT2 se představí divákům i zde. Tým by měl zdejší účast pojmout opět především jako předváděcí akci a testování. Podle oficiálních informací je pro závodní Jaguar naplánována do konce roku dlouhá řada testovacích jízd. Pro sezónu 2010 má být připraven naprosto konkurence schopný vůz, s nímž chce Rocketsports Racing bojovat o první místa ve třídě GT2.

Závodní Jaguar XKR GT2 využívá hliníkové šasi sériového vozu a s ním i některé povrchové panely karoserie. K pohonu slouží osmiválec AJ-133 o objemu 5,0 litru s přímým vstřikováním paliva, ale bez přeplňování, což je jeden ze zásadních rozdílů oproti sériovému XKR, jehož osmiválec o objemu 4,2 l dopuje kompresor.

Společnost Rocketsports Racing byla založena v roce 1985 a věnovala se i přípravě závodních vozů pro seriály Champ Car a Trans-Am. V druhém jmenovaném seriálu tato společnost nasazovala dva vozy Jaguar XKR odvozené od první generace.

V roce 2010 mají být k dispozici i vozy pro zákazníky, kteří se chtějí s Jaguary účastnit vytrvalostních závodů v kategorii GT2.

Fotogalerie

  • Jaguar XKR GT2: představení na Petit Le Mans: fotka 1
  • Jaguar XKR GT2: představení na Petit Le Mans: fotka 2
  • Jaguar XKR GT2: představení na Petit Le Mans: fotka 3
  • Jaguar XKR GT2: představení na Petit Le Mans: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket