Jaguar XKR Convertible: více koní od Ardenu

Jaguar XKR Convertible: více koní od Ardenu: titulní fotka Tradiční úpravce britských Jaguarů, německý Arden, si vzal do parády modernizovaný XKR Convertible a mírně modifikoval jeho vzhled i výkon.

Nejsportovnější zástupce značky Jaguar, model XKR, letos prodělal modernizaci, která zasáhla jeho vzhled i techniku. Dvorní ladič Arden nemůže samozřejmě zůstat dlouho pozadu a představuje svou úpravu inovovaného XKR s plátěnou střechou.

Sériový Jaguar XKR má pod svou dlouhou kapotou v současnosti přeplňovaný pětilitrový osmiválec o výkonu 510 koní (380 kW) a točivém momentu 625 Nm. Arden tento motor umí naladit na výkon 540 koní (397 kW) a točivý moment 675 Nm. O výraznější zvukový projev se postará nový výfukový systém se sportovními katalyzátory.

Po zvýšení výkonu motoru je úpravám podroben i podvozek, který je vybaven novými tlumiči i pružinami a výkonnějším brzdovým systémem. Na jízdní vlastnosti i vzhled mají vliv nová 21palcová litá kola.

Změny ve vzhledu karoserie se omezují pouze na nové chromované mřížky v nasávacích otvorech v předním nárazníku a nový difuzor umístěný mezi čtveřicí koncovek výfuku pod zadním nárazníkem.

Fotogalerie

  • Jaguar XKR Convertible: více koní od Ardenu: fotka 1
  • Jaguar XKR Convertible: více koní od Ardenu: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.