Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors

Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors: titulní fotka Pro International Superstars Series připravil italský závodní tým Ferlito Motors závodní provedení Jaguaru XF, které má za sebou první ostré nasazení o víkendu 12. a 13. prosince na okruhu Kyalami.

International Superstars Series je italský seriál okruhových závodů s mezinárodní účastí. Pravidla uvádějí, že účastnit se mohou čtyřdveřové automobily s vidlicovým osmiválcem o objemu od 3,0 l do 7,0 l, jejichž základem je sériový model.

Na trati se tak potkávají Audi RS4, BMW 550i, BMW M3 sedan, předchozí generace BMW M5, Cadillac CTS-V, Chevrolet Lumina, Chrysler 300 C SRT8, Jaguar S-Type R, Maserati Quattroporte a Mercedes-Benz C63 AMG.

Nejnovějším přírůstkem na startovním roštu se stal Jaguar XF týmu Ferlito Motors. Ten nasazuje do závodů ještě čtyři Jaguary S-Type R. Za volant modelu XF usedá Francesco Dracone. Tento jezdec se narodil v roce 1983, začínal na motokárách a v letech 2003 až 2005 se účastnil italského mistrovství Formule 3.

Při své premiéře skončil Jaguar XF v závodě na trati v Kyalami na dvanáctém místě s plným počtem 11 odjetých kol a časem o 43 sekund horším než vítězné Audi RS4. Vzhledem k prvnímu ostrému nasazení Jaguaru XF se dá mluvit o úspěšném vstupu do International Superstars Series.

Fotogalerie

  • Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors: fotka 1
  • Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors: fotka 2
  • Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors: fotka 3
  • Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors: fotka 4
  • Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors: fotka 5
  • Jaguar XF: speciál na závodní dráhu od Ferlito Motors: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.