Jaguar v Goodwoodu představí vozy pro projekt Bloodhound SSC (+video)

Jaguar v Goodwoodu představí vozy pro projekt Bloodhound SSC (+video): titulní fotka Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu se blíží. Divize SVO automobilky Jaguar zde představí vozy, které pomohou při projektu Bloodhound SSC.

Projekt Bloodhound SSC zřejmě není třeba sáhodlouze představovat. Bývalý stíhací pilot Andy Green se chce se speciálním automobilem na tryskový a raketový pohon pokusit o zdolání pozemního rychlostního rekordu, který před lety sám stanovil. Cílem je dosáhnout rychlosti 1000 mil v hodině, tedy 1609 km/h.

Vedle přípravy automobilu a prostředí pro samotný rekord bude potřeba také řada doprovodných služeb, se kterými pomůže Jaguar. Již dříve jsme si ukázali testování speciálního brzdicího padáku pro Bloodhound SSC za pomoci Jaguaru F-Type R, a nyní pokračujeme dál. Ve flotile Jaguarů vyrobených divizí SVO se totiž ukáže i krásný model XJR vyvedený v bitevních barvách.

Podle Johna Edwardse, výkonného ředitele programu SVO, se jedná o vozy vyvinuté pro speciální účely, a ukazují schopnost divize vyrobit na zakázku produkty splňující ty nejvyšší standardy. Jako místo veřejné prezentace těchto vozů byl vybrán tradiční Festival rychlosti v Goodwoodu, na který každoročně zavítají tisíce návštěvníků z řad veřejnosti i slavných osobností.

Jaguar XJR má pod kapotou masivní pětilitrový osmiválce o výkonu 550 koní a schopností rozjet hliníkovou limuzínu z 0–100 km/h za 4,4 sekundy. Zatímco vpředu je vše prakticky při starém, v zadní části zmizela sedadla a bylo instalováno další příslušenství.

Fotogalerie

  • Jaguar v Goodwoodu představí vozy pro projekt Bloodhound SSC (+video): fotka 1
  • Jaguar v Goodwoodu představí vozy pro projekt Bloodhound SSC (+video): fotka 2
  • Jaguar v Goodwoodu představí vozy pro projekt Bloodhound SSC (+video): fotka 3
  • Jaguar v Goodwoodu představí vozy pro projekt Bloodhound SSC (+video): fotka 4
  • Jaguar v Goodwoodu představí vozy pro projekt Bloodhound SSC (+video): fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.