Irmscher už má sadu spoilerů pro novou Astru

Irmscher už má sadu spoilerů pro novou Astru: titulní fotka Opel Astra K je stále horkou novinkou. Tuner Irmscher už si ovšem připravil spoustu příslušenství a vyvíjí upgrade pro motory.

Firmu Irmscher není třeba nijak zvlášť představovat, její doplňky se pod názvem i-Line dostaly i do katalogů samotného Opelu. Ač se věnuje také jiným značkám (sesterskému Chevroletu. Peugeotu a dokonce vozům Kia!), těžištěm jejího programu zůstávají blesky z Rüsselsheimu. Šlechtí je už neuvěřitelných 47 let, tedy od roku 1968. Nikdo jiný na ně víc individuálních úprav a příslušenství prý nenabízí…

Poladěnou Astru K coby pětidveřový hatchback sice nabízí zatím na jediné fotce, ale docela jí to sluší. Hlavně dlouho neotálel, což je velmi sympatické. Má k dispozici několik variant mřížky chladiče, třeba s karbonovou lištou, ta ale může být i z nerezové oceli. „Rychlé pruhy“ na bocích a kapotě nejsou zdaleka jen černé jako na snímku, budou k mání v různých barvách, zatím ale netušíme, v jakých konkrétně. Od davů jiných Aster – a že jich obzvláště v Německu potkáme zanedlouho habaděj – je přece nutné se odlišit.

Myslíte si, že kola dělají auto a čím větší, tím lepší? Dobře, v tuto chvíli jsou na výběr lité devatenáctky (!) High Star a Aero Star s diamantovým efektem, nebo v leskle černé. Menší šestnáctky a sedmnáctky přijdou co nevidět. Jízdní vlastnosti a trakci v zatáčkách lze dále posílit snížením podvozku o 30 mm. No, naši západní sousedé mají kvalitnější silnice… Čtyřkolku nová Astra bohužel opravdu postrádá…

Cílem stylistických modifikací je také zvýraznit tvarové linky. Komu by to nestačilo, musí si počkat na upgrade motorů. Benzinové i naftové agregáty se zvýšenými výkony už se pilně testují, podrobnější specifikace neznáme, ale Irmscher slibuje nárůst až o nezanedbatelných 30 kW.

Fotogalerie

  • Irmscher už má sadu spoilerů pro novou Astru: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.