Infiniti přiveze do Ženevy studii kompaktního modelu

Infiniti přiveze do Ženevy studii kompaktního modelu: titulní fotka Prémiová značka Nissanu v Ženevě přestaví předokolkového konkurenta Audi A3 a Lexusu CT.

Japonská prémiová značka Infiniti už delší dobu slibuje, že rozšíří své portfolio modelů i o kompaktní model a současně nedělá žádné tajnosti s tím, že půjde z důvodu snížení nákladů o auto s pohonem pouze předních kol. Prestiž značky tím v očích mas rozhodně neutrpí, jak naznačil nedávný průzkum mezi zákazníky BMW.

Prvním kompaktním autem s předním pohonem byla v prémiovém segmentu Acura Integra, později Acura RSX. Honda sice tohle auto následkem jakéhosi zkratu z portfolia vyškrtla, ale slibuje jeho opětovný návrat. V současnosti má auto tohoto typu Audi, Mercedes a Lexus, přičemž ve Stuttgartu připravují klasický kompakt a kupé a skoncují tak s podivnou koncepcí současné třídy A, zatímco Lexus vsadil na strategii hybrid-only (uvidíme, jak dlouho mu to vydrží).

Nicméně Infiniti má menší problém, protože ani Nissan nemá v nižší střední třídě po skončení almery zástupce a tiida je spíš špatný vtip. Proto se hovoří o tom, že kompaktní infiniti bude mít podvozek chystaného Mercedesu třídy A, což by měl být první společný projekt, jenž by měl pokračovat spojením modelů IPL s AMG. Otázkou je, proč Japonci raději nesáhnou po špičkově vyladěném šasi Renaultu. $3$

Nic dalšího o chystané studii nevíme, z jeho siluety můžeme ale minimálně odhadovat, že půjde o třídveřový hatchback nebo kupé se stylistickými rysy bohužel nerealizovaného konceptu gétéčkového kupé Essence.

Fotogalerie

  • Infiniti přiveze do Ženevy studii kompaktního modelu: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Good TeeJay 08.02.2011  12:06
Vstoupit do diskuse ›