Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka

Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: titulní fotka Už i Infiniti se dočkalo sportovní řady svých modelů. Jmenuje se IPL (Infiniti Performance Line) a jako první s ním přichází kupé G, disponující výkonem 348 koní.

Koncem května jsme vás informovali o tom, že Infiniti konečně reaguje na existenci sportovních konkurenčních modelů v prémiové třídě a připravuje program IPL, neboli Infiniti Performance Line.

Nyní už je hotovo a s výsledky své práce Japonci seznámili veřejnost na výstavě automobilové krásy v Pebble Beach prostřednictvím modelu IPL G Coupe. Vůz se na první pohled od běžných verzí odlišuje agresivněji stylizovanými nárazníky a mohutně vytaženými prahy, které pomáhají potlačit chronickou kulatost výchozího kupé. Celý komlet pak završuje křidélko na odtrhové hraně kufru, dvě okapové roury pod zadním nárazníkem a tmavá 19" kola, obutá do pneumatik Bridgestone Potenza 050A o rozměru 225/45 vpředu a 245/40 vzadu. V kabině naleznete červené nebo černé kožené čalounění s červeným stehováním, sportovní sedadla s možností prodloužení sedáku, hliníkové dekory a pedály, střešní okno, navigaci a audio od Bose.

To nejdůležitější se ale dělo pod kapotou. Šestiválec 3,7 l posílil o 18 k (13 kW) a konečných 338 koní (249 kW), které jsou k dispozici o 400 otáček výš, než tomu bylo doposud – v 7400. O 8 Nm se zvýšil i točivý moment, jenž nyní vrcholí hodnotou 374 Nm. To vše pouze díky novému, průchodnějšímu výfuku a přepracované řídicí jednotce. V nabídce bude motor jak se šestistupňovým manuálem, tak se sedmistupňovým automatem s hořčíkovými pádly

Změnami prošel i podvozek. Nové tlumiče doplnily vpředu o 20 % tužší a vzadu o 10 % tužší pružiny, posílena byla brzdová soustava (4pístky na předních kolech) a na zadní nápravě přibyl viskózní diferenciál se zvýšenou svorností VSLD. Modifikacemi prošlo ale i řízení.

V Americe jde IPL G Coupe do prodeje v prosinci, možnost nabízet IPL i mimo Ameriku je zatím ve fázi zvažování. Do roka bychom ji tedy mohli mít i v Evropě. $5$ Automobilka zatím nehovoří o tom, pro jaké další modely paket IPL připravuje a kdy budou k dispozici.

Fotogalerie

 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 1
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 2
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 3
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 4
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 5
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 6
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 7
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 8
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 9
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 10
 • Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka: fotka 11


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Infiniti TeeJay 13.08.2010  19:26
Vstoupit do diskuse ›