Infiniti G25: downsizing po japonsku

Infiniti G25: downsizing po japonsku: titulní fotka Automobilka Infiniti v Pebble Beach představila nový základní model sedanu G, osazený motorem o 1,2 menším, než doposud.

„Prémiovost“ modelů a značek spočívá nejen v rozsahu výbavy, vzhledu a přítomností hi-tech pod karoserií, ale i v ochotě nabídnout výkonné verze a naopak neochotě zařazovat do portfolia slabé motorizace. To si v posledních letech uvědomily (některé) japonské značky lépe, než ty zavedené evropské a tak zatímco není zase tak dávná doba, kdy jste mohli koupit německou prémiovku střední třídy se šestnáctistovkou, takové Infiniti začínalo (a končilo) na třiapůllitru.

Jenže doba je zlá, jak odevšad slyšíme, a tak i Infiniti, které se úspěšně profiluje jako japonská alternativa BMW, šlo o schůdek (tedy spíš o pořádný schod) níž. Ale není to tak zlé – v Americe zařadí co nevidět do nabídky sedan G, vybavený šestiválcem 2,5 l. Jak se na sportovní značku sluší, převyšuje se svými 221 koňmi konkurenční Lexus IS o 13 koní a o 3 koně dokonce i BMW 325i, což je seškrcený třílitr. K tomu přidává slušný točivý moment 253 Nm.

Trošku handicapem je kombinace pouze s automatickou převodovkou (ale sedmistupňovou), tohle provedení si asi nebudou kupovat sportovci. Poháněna jsou zadní kola, ale bude možné zvolit i čtyřkolku. Opět nechybí bohatá standardní výbava, v níž nechybí litá 17" kola.

Zatím není známo, jestli si najde 2,5litr cestu i do G Coupe, ale vsadím se, že se sedan v téhle verzi v nejbližší době objeví i v Evropě, kde doplní dieselový třílitrový V6, jenž se pomalu dostává do jednotlivých modelů značky.

jak jistě víte, G27 nebylo jedinou novinkou, kterou Infiniti přivezlo do Pebble Beach. A pokud nevíte,m doporučuji článek Infiniti IPL G Coupe: další sportovní prémiovka.

TIP: Test: Infiniti G37× – Nebezpečně ve formě

Fotogalerie

  • Infiniti G25: downsizing po japonsku: fotka 1
  • Infiniti G25: downsizing po japonsku: fotka 2
  • Infiniti G25: downsizing po japonsku: fotka 3
  • Infiniti G25: downsizing po japonsku: fotka 4
  • Infiniti G25: downsizing po japonsku: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Ze to ale trvalo! TeeJay 17.08.2010  07:42
Ze to ale trvalo! Skyline 16.08.2010  16:43
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket