IMSA Murciélago LP640: žraločí žebrování

IMSA Murciélago LP640: žraločí žebrování: titulní fotka Nejsilnější Lamborghini všech dob, Murciélago LP640, je velmi populární a právě proto se na něj zaměřuje stále více tunerů. Optické doplňky od ladičské firmy IMSA dodávají Lambu žraločí nádech.

Na světě není mnoho tunerů, kteří by si dovolili sáhnout na takovou ikonu sportovních vozů, jako je Lamborghini. Pár se jich ale přeci jen najde a automobilovým fanouškům jistě nejsou cizí jména tunerů, jako je Hamann nebo Edo Competition. Mezi ty méně známé jistě patří i ladičská firma IMSA z Německa.

IMSA používá při výrobě optických doplňků a ladění pohonných jednotek kvalitní špičkové technologie, které jsou např. i u závodních monopostů F1. Murciélago LP640 dostalo nový přední nárazník, který má na bocích výrazné „žraločí žebrování“. Podobné prvky najdeme na horní části předních blatníků, i na vzduchových otvorech před zadními koly.

Kromě těchto „výstřelků“ neobsahuje karosářský paket žádné nesmyslné či přehnané doplňky, spíše naopak. Pod předním nárazníkem se objevil účelný karbonový spoiler, vzadu zase přítlačné křídlo a difuzor. Účelem bylo zlepšit přilnavost sporťáku k silnici, především při vysokých rychlostech. O dobrou trakci se starají 20palcová kola s centrální maticí a pneumatikami o rozměrech 245/30 vpředu a 325/25 vzadu. Vše je sladěno s optimalizovaným nastavením podvozku, tužší odpružení snížilo světlou výšku o 35 mm, zlepšuje jízdní vlastnosti a minimalizuje boční náklony.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.