IMSA Gallardo Spyder: ostré jako žiletka

IMSA Gallardo Spyder: ostré jako žiletka: titulní fotka Německý tuner IMSA naladil sportovní roadster Lamborghini Gallardo Spyder a díky použitým špičkovým technologiím se zvedl výkon pětilitrového desetiválce na více 600 koní a točivý moment je dokonce 655 Nm.

Ladičská firma IMSA zhruba před rokem postavila zajímavý tuningový paket pro Lamborghini Gallardo. Během tohoto roku přichází s podobnou nabídkou i pro verzi roadster. Karosářský paket neobsahuje žádné nesmyslné či přehnané doplňky, spíše naopak. Pod předním nárazníkem se objevil účelný karbonový spoiler, vzadu zase přítlačné křídlo.

V blatnících jsou velká 20palcová kola s centrální maticí a pneumatikami o rozměrech 245/30 vpředu a 325/25 vzadu. Vše je sladěno s optimalizovaným nastavením podvozku, tužší odpružení zlepšuje jízdní vlastnosti a minimalizuje boční náklony. K silnějšímu motoru bylo přizpůsobeno i celé pohonné ústrojí a kontrola trakce. Tuner nezapomněl ani silnější brzdový systém: větší kotouče s osmipístkovými třmeny vpředu a šestipístkové brzdiče vzadu.

Gallardo má pro lepší rozložení hmotnosti motor před zadní nápravou. Za použití moderních technologií a komponentů, které najdeme i v monopostech formule 1, dokázala ladičská firma ISMA bez přeplňování zvednout výkon o 90 koní na 448 kW (610 k) v 7 900 ot/min. Maximální točivý moment se posunul na výborných 655 Nm při 5 300 ot/min. Na přání zákazníka je možné do interiéru namontovat alcantarové či kožené čalounění a doplňky z hliníku nebo karbonu.

Fotogalerie

  • IMSA Gallardo Spyder: ostré jako žiletka: fotka 1
  • IMSA Gallardo Spyder: ostré jako žiletka: fotka 2
  • IMSA Gallardo Spyder: ostré jako žiletka: fotka 3
  • IMSA Gallardo Spyder: ostré jako žiletka: fotka 4
  • IMSA Gallardo Spyder: ostré jako žiletka: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.