IED EYE Concept: sportovní kupé na elektřinu

IED EYE Concept: sportovní kupé na elektřinu: titulní fotka Koncept 2+2 místného kupé poháněného elektřinou se představí na autosalonu v Ženevě a je výsledkem práce studentů Istituto Europeo di Design z Turína a na jeho vzniku se podílí i Tesla Motors.

IED EYE Concept má představovat elektrický sportovní automobil vhodný pro každodenní použití. Podle svých tvůrců má být kromě futuristického pohledu na design karoserie elektromobilu i studií cenově dostupného vozu, který je zaměřen na mladé a určen především pro městský provoz.

Na autosalonu v Ženevě se má příští měsíc IED EYE Concept představit prostřednictvím makety v životní velikosti. Tento model je výsledkem práce jedenácti studentů Istituto Europeo di Design.

Ohledně techniky, která by byla použita při stavbě funkčního prototypu, nebyly uvolněny žádné bližší informace. Na vývoji studie se ale podílí i společnost Tesla Motors, která má zkušenosti s vývojem a výrobou elektromobilů. Další firmy, které přispívají svými zkušenostmi i produkty jsou výrobce pneumatik Pirelli a výrobce disků OZ Racing.

Fotogalerie

  • IED EYE Concept: sportovní kupé na elektřinu: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.