I.DE.A. Institute: nový hybrid s italským šarmem?

I.DE.A. Institute: nový hybrid s italským šarmem?: titulní fotka Když už opravdu máme dát vale osmiválcům a oblíbit si bzučící elektromotory, tak jen pod podmínkou, že ta auta budou vypadat k světu. Dost velkou šanci nás v tomhle ohledu získat může mít tento nový koncept.

Turínský I.DE.A Institute (ano, ty tečky tam opravdu mají být) nám do Ženevy chystá další překvapení v podobě nového konceptu. Zatím opravdu nevíme nic bližšího než to, že se jedná o čtyřmístný hybridní sedan.

A tak vám kromě prvního obrázku, který I.DE.A vypustila do světa, tuto společnost malinko přiblížíme. V našich končinách totiž není příliš známá.

I.DE.A Institute založil v roce 1978 podnikatel Franco Mantegazza. Sídlo má na předměstí Turína, a kromě toho byly postupně vybudovány pobočky v Číně, Francii, Rumunsku, Brazílii a I.DE.A má i tým konstruktérů v Indii. I.DE.A dodává služby spojené s vývojem nových aut a motocyklů od výroby modelů, přes konstrukci komponent až po výrobu a testování prototypů. Podílela se mimo jiné na vývoji Fiatu Tipo, Nissanu Terrano II nebo Daihatsu Move.

Spolupracuje také s čínskými automobilkami nebo italskými motocyklovými výrobci Cagiva a Ducati. V současné době (tahle data jsou stará zhruba rok a půl) zaměstnává 400 lidí a dosahuje ročního obratu zhruba 40 milionů Euro. Od roku 2000 je součástí švýcarské Rieter Group.

Fotogalerie

  • I.DE.A. Institute: nový hybrid s italským šarmem?: fotka 1
  • I.DE.A. Institute: nový hybrid s italským šarmem?: fotka 2
  • I.DE.A. Institute: nový hybrid s italským šarmem?: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.