Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?

Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?: titulní fotka Veloster Turbo by neměl být nejostřejší verzí korejského sportovního kupéčka. Byl prý postaven tak, aby nad ním bylo ještě místo na něco ostřejšího.

Zatímco v Americe už se 207koňový kompaktní kupé Hyundai Veloster Turbo normálně prodává, v Evropě si zatím musíme vystačit se základním atmosférickým modelem a vypadá to, že nám to ještě chvilku vydrží.

Špatnou zprávou nepochybně je, že pokud můžeme věřit kolegům novinářům z Ameriky, Veloster Turbo má stejný (rozuměj stejně šílený) podvozek jako běžný veloster, opepřený navíc velkými, standardně dodávanými 18" koly. To nás asi čekají velké věci.

Nicméně v diskuzi s nejmenovaným člověkem z automobilky padla informace, že rozdíl mezi velosterem a Velosterem Turbo je tak malý záměrně proto, aby bylo místo ještě na jeden ostřejší model, jenž by mohl soupeřit i s auty jako je Mazda 3 MPS, Mégane R.S. nebo Astra OPC.

Ten by se mohl v duchu tradic značky Veloster Turbo R-Spec a v jeho výbavě by se objevil snížený podvozek s lepší charakteristikou, dost možná i se stavitelnými tlumiči a spekuluje se i o náhradě vlečené nápravy za nezávislé zavěšení.

Nabízela by se možnost vyměnit turbenou šestnáctistovku za přeplňovaný dvoulitr z genesisu, jenž má nyní masivních 278 koní, z ekonomického hlediska ale nejspíš bude pravděpodobnější, že se spíše vydoluje za pomoci upraveného sání, výfuku a ECU pár HP navíc ze stávající jednašestky.

Osud R-Spec ale bude záležet zejména na tom, jak trh přijme samotný Veloster Turbo. Pokud se peníze vložené do vývoje začnou vracet, nemusel by být Turbo R-Spec nijak vzdálenou realitou.

Fotogalerie

  • Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?: fotka 1
  • Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?: fotka 2
  • Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?: fotka 3
  • Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?: fotka 4
  • Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?: fotka 5
  • Hyundai Veloster: chystá se Turbo R-Spec?: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.