Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku

Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: titulní fotka Hyundai nás opravdu nepřestává překvapovat - v Paříži se možná formuje základ evropské tuningové scény pro korejské značky, a to přímo s posvěcením fabriky.

Musím se přiznat, že se mi, asi jako jedinému člověku v Evropě, jak jsem tak pochytil ve svém okolí, $5$ velmi líbil Hyundai Coupe první generace a i se druhou jsem se rád svezl, přestože to nebyl zrovna etalon třídy. Oceňoval jsem prostě u Korejců snahu, která pro mě určitě vyvrcholila uvedením zadokolkového genesisu do Evropy.

Ale Hyundai do toho očividně šlape na všech frontách – uvědomuje si asi důležitost evropské tuningové scény a tak kontaktoval jedno z největších jmen na evropské aftermarketové scéně – Brabus, aby se podíval na zoubek malému hatchbacku i20. Výsledkem je verze i20 Sport Edition, která vznikla ve spolupráci Hyundai R&D a CRD (Car Research and Development), což je součást koncernu Brabus, zahrnující mimochodem i značku Startech). Označení CRD na SPZ tedy naštěstí neznamená, že jde o dieselovou verzi. $5$

To je ta dobrá zpráva. Tou druhou, méně dobrou, je, že obě firmy vývoji moc nedaly a tak jde čistě jen o optiku. Ta zahrnuje nové nárazníky, vytažené blatníky, nástavce prahů a střešní křidélko, černé podbarvení optiky světlometů, tmavá zadní okna, 17" kola s pneumatikami Yokohama a červené brzdové třmeny. Interiér se nese v barevné kombinaci černá/oranžová, najdete v něm kvalitnější materiály včetně kůže na sedadlech Recaro, středovém panelu a dveřích.

Tohle ale není jen studie, Hyundai tohle auto nabídne v limitované edici, a to jak se třemi, tak s pěti dveřmi. V jaké motorické specifikaci bude upřesněno později. Jenže marná sláva – to co vypadalo zpočátku velmi zajímavě, minimálně co se účastníků projektu týče, se nakonec nějak rozplizlo. Nebo jsem jediný, kdo při vyřknutí slova Brabus, popřípadě tuning, hledá v první řadě změny na podvozku, brzdách a motoru?

Fotogalerie

 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 1
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 2
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 3
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 4
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 5
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 6
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 7
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 8
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 9
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 10
 • Paříž 2010 živě: Hyundai i20 - tuning od Brabusu na továrním stánku: fotka 11


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.