Chicago 2011: Hyundai Genesis R-Spec - sedan pro závodivé manažery
Korejci faceliftovali sedan Genesis a nabídku doplnili o sportovnější verzi R-Spec s novým osmiválcem 5,0 l.
Musím říci, že mě z aktivit Hyundaie v poslední době nevycházím z údivu. Je schopen nabídnout vše od miniauta po luxusní sedan na jedné straně a od MPV po sporťák na straně druhé, vše v opravdu široké škále. A teď učinil zase další krok ke zvýšení vlastní prestiže – sedan vyšší střední třídy Genesis doplnil o sportovně orientovanou verzi R-Spec, která by mohla být nepříjemným soupeřem výkonných sedanů prestižních německých značek.
R-Spec je vybaven motorem V8 5.0 s přímým vstřikem, jenž má výkon 435 koní (320 kW) při 6400 otáčkách a 510 Nm v 5000/min. což z něj dělá dosud nejvýkonnější auto této značky v historii. Motor je zkombinován se specificky nastaveným osmistupňovým automatem a roztáčí pochopitelně zadní kola. Podvozek sedanu dostal silnější stabilizátory, přepracované pérování, větší brzdy a překalibrovaný posilovač řízení, to vše s cílem zlepšit jízdní vlastnosti a ovladatelnost velkého sedanu. Navrch má genesis 19“ kola, která lze na přání obout do UHP pneumatik Michelin Pilot Sport 2.
Malinko se změnila optika světlometů, které mají nově část podkladu z tmavého chromu, specifický design kol, loga R-Spec a pouze tři barvy karoserie – černou, titanovou a platinovou, pokaždé s kompletně černým interiérem.Ještě se při vyslovení jména Hyundai posměšně šklebíte?
Fotogalerie
Diskuse k článku
Poslední příspěvky:
Autor | Datum a čas | |
---|---|---|
moc dobre | Stanislavv | 21.02.2011 15:26 |
Genesis | TeeJay | 10.02.2011 13:03 |
:-) | rempis | 10.02.2011 10:30 |
Vstoupit do diskuse › |