Hyundai Genesis Coupe RM460: Rhys Millen pro SEMA Show

Hyundai Genesis Coupe RM460: Rhys Millen pro SEMA Show: titulní fotka Hyundai Genesis Coupe je na severoamerickém trhu od letošního roku. Mezi jeho hlavní propagátory patří závodní jezdec a kaskadér Rhys Millen, který pro letošní SEMA Show připravuje jeho extrémní úpravu.

Hyundai Genesis Coupe RM460 má na první pohled vypadat jako stylová decentní úprava. Rhys Millen se svým týmem se nechal inspirovat Ferrari 599XX. Ve skutečnosti se ovšem úpravci se svým RM460 vzdálí sériovému kupé mnohem více, než se liší Ferrari 599XX od standardního 599 GTB.

Prvním zásadním rozdílem je umístění motoru, protože sériový model jej má vpředu, zatímco výsledek snažení úpravců jej bude mít uložen v místech, kde byla původně zadní sedadla.

Další rozdíl představuje samotná pohonná jednotka. Sériové Genesis Coupe má pod kapotou osmiválec o objemu 3,8 litru s výkonem 306 koní (225 kW) a RM460 má mít před zadními koly osmiválec Tau o objemu 4,6 litru s výkonem 500 koní (368 kW). Ve své sériové podobě má Tau výkon 375 koní (276 kW) a tak se ke slovu dostanou úpravy v podobě kovaných pístů JE a nové řídící jednotky. Síla motoru bude na zadní kola přenášena pětistupňovou sekvenční převodovkou.

Kupé s motorem uprostřed má dosahovat maximální rychlosti přes 290 km/h, na čemž se má podílet přední náprava McPherson a zadní pětiprvkové zavěšení ve spolupráci s tlumiči a pružinami KW. Kontakt s asfaltem zajistí 20palcová litá kola s pneumatikami Toyo T1R a zpomalování i zastavování má mít na starosti brzdový systém StopTech.

Vzhled karoserie bude upraven za použití nového karbonového nárazníku a stejný materiál bude použit i na zadní kryt motoru, který bude samozřejmě vybaven oknem umožňujícím pohled na osmiválec a výdechy pro odvod vzduchu.

V interiéru budou požita sportovní anatomická sedadla Sparco Chrono a řada panelů interiéru bude vyrobena z karbonu. Vedle zvuku motoru si bude moci řidič a jeho spolujezdec užívat i výkonný audio systém Infinity Kappa.

Fotogalerie

  • Hyundai Genesis Coupe RM460: Rhys Millen pro SEMA Show: fotka 1
  • Hyundai Genesis Coupe RM460: Rhys Millen pro SEMA Show: fotka 2
  • Hyundai Genesis Coupe RM460: Rhys Millen pro SEMA Show: fotka 3
  • Hyundai Genesis Coupe RM460: Rhys Millen pro SEMA Show: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Prevodovka M4ro5 24.10.2009  16:47
Vstoupit do diskuse ›