Hybrid na ruský způsob: Tahle Lada nejezdí na benzín, ale na dřevo!

Hybrid na ruský způsob: Tahle Lada nejezdí na benzín, ale na dřevo!: titulní fotka Alternativní paliva jsou na vzestupu, plyňáky na LPG a CNG doplňují baterie v hybridech a elektromobilech, pomalu se do aut dostávají i vodíkové články. Ale v Rusku musí mít vždycky něco extra.

Rusové jsou opravdu zvláštní národ, a když sledujeme některá videa z tamního prostředí, nemůžeme se ubránit dojmu, že někteří jsou pod vlivem oblíbené vodky opravdu trvale. Nebo vás by za střízliva napadlo naplnit auto betonem nebo vyměnit kola za dřevěné špalky? I tentokrát si hlavní roli zahraje VAZ 2101, tedy populární Žigulík. Jeden z majitelů se jej pokusil upravit, aby mohl jezdit na topné dřevo.

V dvoudílném videu z kanálu Garage 54 se můžete přesvědčit, jak se mu to povedlo. Ano, je to právě tento kanál, který stojí i za naplněním jiné Lady betonem nebo za výrobou kol z papíru či starých pružin. Nyní se tedy pokusil najít do své Kopějky, jak Rusové Ladě občas láskyplně přezdívají, alternativní palivo. No, nefungovalo to ale tak, jak očekával.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
AlbertCourn AlbertCourn 31.08.2018  01:00
... ... 26.08.2018  12:40
hybrid MB 26.08.2018  08:12
Vstoupit do diskuse ›