Hvězdy DTM za volantem Audi R8 LMS

Hvězdy DTM za volantem Audi R8 LMS: titulní fotka V týmech s tovární podporou automobilky Audi se na dvou vytrvalostních závodech za volanty speciálů ve třídě GT3 objeví opravdoví mistři volantu.

Konkrétně se v kokpitech Audi R8 LMS týmu ABT Sportsline ve čtyřiadvaceti­hodinovém závodě na Nürburgringupředstaví takové „kanóny“ jako Mattias Ekström, Timo Scheider, Marco Werner nebo Christer Jöns, Luca Ludwig a Christopher Mies.

Druhý z týmů, Phoenix Racing pak bude využívat služeb Marca Bassenga, Marcela Fässlera a Mika Rockenfellera v prvním voze a Christophera Haaseho, Marca Hennericia a Markuse Winkelhocka ve voze druhém, Frank Stippler bude fungovat jako takový týmový univerzál pro případ potřeby.

Phoenix Racing se zúčastní taktéž čtyřiadvaceti­hodinovky ve Spa, kde jej s Audinami doplní pro změnu belgická stáj W Racing Team. Za prvně jmenovaný tým „povodí“ benzinové R8 LMS piloti Marc Basseng, Christopher Haase, Frank Stippler, Marcel Fässler, Andrea Piccini a Mike Rockenfeller. Stáj WRT pak bude mít za volantem svých audin Mattiase Ekströma, Grega Franchiho, Timo Scheidera, Filipe Albuquerqua, Berta Longina a Stéphana Ortelliho.

Spousta zajímavých jmen a spousta nadupané techniky; Audiny letos v únoru ukázaly svou kvalitu a v australském Bathurstu tamější dvanáctihodinovku ve své třídě ovládky, když dojely na prvním i druhém místě. Speciál Aude R8 LMS 2011 má oproti staršímu modelovému roku přepracovaný řídící jednotku vidlicového desetiválce o objemu 5,2 litru, upravený podvozek a pro vytrvalostní závody speciálně vyvinutou spojku o velice nízké hmotnosti. Tak ať jim to jezdí!

Fotogalerie

  • Hvězdy DTM za volantem Audi R8 LMS: fotka 1
  • Hvězdy DTM za volantem Audi R8 LMS: fotka 2
  • Hvězdy DTM za volantem Audi R8 LMS: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.