Husaberg 2011 – endura na 2 doby

Husaberg 2011 – endura na 2 doby: titulní fotka Švédský Husaberg představil pod křídly KTM dvě endurácké novinky pro rok 2011. Navzdory čtyřtaktní tradici jsou tu modely TE250 a TE300 s dvoudobými motory.

Zkratka TE zde znamená Two-stroke Enduro, číslovka pak objem motoru. Srdcem obou strojů budou jednoválcové kapalinou chlazené dvoutaktní motory o zdvihovém objemu 249 a 293,2 ccm. Výkon ani točivý moment výrobce neudává, lze však předpokládat, že bude na úrovni oranžových bratří. K životu se motor probouzí elektrickým startérem nebo klasickou nakopávačkou, vybaven je šestistupňovou převodovkou. Odpružení bylo svěřeno dvornímu dodavateli pro KTM – nizozemským White Power. Vepředu tlumí terénní nerovnosti USD vidlice, vzadu tlumič typu PDS bez přepákování. O dostatečný brzdný účinek se starají kvalitní brzdy Brembo.

Enduristé, kteří si rádi vyjedou na delší výlet ocení nádrž o objemu 11 litrů, která slibuje o pár km delší dojezd než konkurenční dvoutakty. Oba modely váží včetně náplní sympatických 103 kg. Pokud se podaří udržet cenu na přijatelné hodnotě, mají tato endura velkou šanci prosadit se hlavně mezi hobby-jezdci.

Video

Fotogalerie

  • Husaberg 2011 – endura na 2 doby: fotka 1
  • Husaberg 2011 – endura na 2 doby: fotka 2
  • Husaberg 2011 – endura na 2 doby: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket