Hurst Viper 50th Anniversary: stylový dáreček ke kulatinám

Hurst Viper 50th Anniversary: stylový dáreček ke kulatinám: titulní fotka Hurst Performance Vehicles si na oslavu 50. výročí společnost připravil skutečně povedený dárek v podobě upraveného Dodge Viper, který vznikne v padesáti kusové sérii.

Společnost Hurst Performance Vehicles byla sice založena v roce 1958, ale své padesátiny chce stylově oslavit až v roce 2009, kdy představí Hurst Viper 50th Anniversary.

Hurst Viper nenabídne žádné extrémní změny vzhledu ani dech beroucí zvyšování výkonu, ale má stát decentní oslavou významného výročí společnosti Hurst Performance Vehicles. Příznivci amerických sportovních vozů se tak mohou těšit na Viper s novou řadící pákou , kůží čalouněný interiér s logem Hurst na sedadlech, litá kolá s novým designem, obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport SP2, stavitelné tlumiče Motor Club Sport s pružinami Eibach a výfukový systém Corsa. Samozřejmostí je tradiční barevné provedení kombinující černou nebo bílou karoserii se zlatými pruhy.

Pod kapotou výročního Hurst Viperu bude pracovat sériová pohonná jednotka o objemu 8,4 litru s více než dostačujícím výkonem 608 koní (447 kW) při 6100 ot./min. a točivým momentem 760 Nm při 5000 ot./min. Síla motoru je přenášena šestistupňovou manuální převodovkou na zadní kola a Viper je schopen dosáhnout maximální rychlosti přes 300 km/h.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.