Hurst/Pontiac H.O.: Kompresor a pruhy pro G8

Hurst/Pontiac H.O.: Kompresor a pruhy pro G8: titulní fotka Specialista na "muscle cars" šedesátých a sedmdesátých, společnost Hurst Performance, se chystá připravit dvě malé série upravených modelů G8 a G6 Convertible značky Pontiac.

Hurst Performance, která na trhu působí od roku 1958 se v posledních letech vrací na výsluní mezi úpravci amerických automobilů. Pontiac, jehož první modely vyrazily na americké silnice v roce 1926 se naopak připravuje na svůj konec.

Patriotům z Hurst Performance není odchod slavné značky s hlavou indiánského náčelníka ve znaku lhostejný a chystají se připravit dvě malé série upravených modelů G8 a G6 Convertible.

Hurst/Pontiac H.O. upravený z modelu G8 vznikne v počtu 52 kusů a od sériových modelů se bude na první pohled odlišovat svým barevným provedením. Čtyřdveřový sedan v bílém nebo černém laku dostane na kapotu motoru i víko zavazadlového prostoru dva zlaté pruhy, které jsou tradičním poznávacím znamením Hurst Performance.

Úpravce prozatím prozradil, že sedany budou mít motor přeplňovaný kompresorem, upravený podvozek, speciální provedení interiéru, exkluzivní řadící páku a litá kola Hurst. I když, nejsou k dispozici žádné bližší specifikace můžeme očekávat, že za základ poslouží Pontiac G8 v nejsilnější verzi GXP. Tu pohání osmiválec o objemu 6,2 litru s výkonem 415 koní (305 kW). Každopádně oficiální informace chce Hurst Performance zveřejnit po 1. srpnu.

K druhému Pontiacu, jenž se podrobí úpravám tiskové materiály uvádí jen, že se bude jednat o deset zástupců modelu G6Convertible. Ty mají při různých významných akcích a závodech hrát roli Pace Caru.

Fotogalerie

  • Hurst/Pontiac H.O.: Kompresor a pruhy pro G8: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.