Hurst/Hemi® Challenger se představí na autosalonu SEMA

Hurst/Hemi® Challenger se představí na autosalonu SEMA: titulní fotka Na tradiční přehlídce upravených automobilů v Las Vegas se v listopadu představí Dodge Challenger úpravě legendárního specialisty na "muscle cars" šedesátých a sedmdesátých let.

Společnost Hurst Performance stojí za vznikem vozů Hurst/Oldsmobile 442, které patří mezi sběrateli klasických amerických „muscle cars“ k velmi ceněným. Tato firma se zabývala výrobou dílů prakticky pro všechny silné vozy koncernů American Motors (AMC), Chrysler, Ford a General Motors. V současnosti se tato společnost stále zabývá výrobou doplňků pro automobily a mezi její hlavní produkty patří řadící páky vozy amerických značek.

Návrat módy „muscle cars“ přispívá i k návratu slavných jmen a společnost Hurst Performance se rozhodla připomenout svou slavnou minulost a zároveň stvořit zcela nový upravený automobil, jehož základem se stane Dodge Challenger.

Nový Hurst/Hemi® Challenger se bude od sériových modelů značky Dodge na první pohled odlišovat díky zlatým pruhům na kapotě, pětiparskovým litým kolům značky Hurst a samozřejmě řadící pákou „Pistol-Grip“, která má vzhled rukojeti pistole a založila slávu společnosti. K pohonu poslouží osmiválec Hemi® modelu SRT8, upravený na výkon přes 373 kW (500 k). Prodej takto upravených vozů bude zahájen v roce 2009.

Fotogalerie

  • Hurst/Hemi® Challenger se představí na autosalonu SEMA: fotka 1
  • Hurst/Hemi® Challenger se představí na autosalonu SEMA: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Dvořis %Dvořis7 08.09.2008  20:56
Vstoupit do diskuse ›