Hummer HX Concept: Veterán ze zálivu chce do sportovní ligy

Hummer HX Concept: Veterán ze zálivu chce do sportovní ligy: titulní fotka GM přiveze do Detroitu auto, které naznačuje, že Hummer se chce pohybovat v terénu nejen lehce, ale hlavně rychle.

Mládí vpřed. Tři designéři GM, Robert Jablonski, David Rojas a holka Min Young Kang, kteří absolvovali studium na univerzitě College for Creative Studies v Detroitu, dostali příležitost navrhnout a postavit svou představu o značce Hummer. Na off-road je to značně, ehm, sportovní.

Studie bude mít světovou premiéru začátkem příštího roku, na autosalonu NAIAS v Detroitu, a podle oficiálních informací půjde o funkční auto. GM namontovalo do vozu motor FlexFuel, spalující E85, tedy kapalinu s 15procentním podílem benzinu v etanolu. Objem agregátu a jeho výkony zatím tiskové oddělení nezveřejnilo.

Hummer HX není klasický uzavřený off-road nebo, chcete-li, SUV, ale díky střešním panelům, které lze snadno sundat, jde spíše o targu. GM tomu říká otevřené SUT (Sport Utility Truck), což znamená, že na zádi bude zkrácený otevřený zavazadelník, podobný Hummeru H2 SUT. Definitivní podobu auta měl pod palcem Carl Zipfel, bývalý profesionální motokrosový závodník a současný šéf studia Hummer Design. Jeho úkolem bylo implementovat do návrhu charakteristické prvky, jako jsou rozvor vs. proporce, kolmé úhly karoserie a celkový postoj.

Skicování a modelování vozu zabralo všem nadějným designérům GM tři měsíce, poté předvedli své návrhy přímo jednomu z nejvyšších bossů, Bobu Lutzovi. On a Ed Welburn, viceprezident GM Design, pak vybrali nejlepší projekt a ze zbývajících vozů použili nejzajímavější detaily. „Pracovali jsme jako tým, takže ve výsledku jsme stvořili auto, které je více než vyjádřením fantazie jednoho z nás,“ řekl David Rojas. „Na finální studii uvidíte, že obsahuje nápady všech zůčastněných.“

Fotogalerie

  • Hummer HX Concept: Veterán ze zálivu chce do sportovní ligy: fotka 1
  • Hummer HX Concept: Veterán ze zálivu chce do sportovní ligy: fotka 2
  • Hummer HX Concept: Veterán ze zálivu chce do sportovní ligy: fotka 3
  • Hummer HX Concept: Veterán ze zálivu chce do sportovní ligy: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Hm.. L.J. 12.12.2007  09:02
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket