Hummer H3 ovládaný dálkově

Hummer H3 ovládaný dálkově: titulní fotka Snad každý z nás toužil po autíčku na dálkové ovládání. A každý z nás chtěl mít své autíčko hezčí, rychlejší nebo větší než autíčka všech ostatních. A řekněte sami: dokážete si představit větší dálkově ovládané autíčko, než Hummer H3?

Ale pozor, nemám teď na mysli takové ty obří modely nabízené v nabídkách teleshopingových firem, ale pěkně skutečnou há trojku ve velikosti 1:1. Prostě skutečné auto, které si dálkovým ovladačem můžete třeba vyparkovat z garáže a pohodlně přitom stát třeba u okna nebo na balkoně.

Za touto přestavbou – podporovanou samozřejmě přímo GM – stojí Dr. James Brighton z univerzity v Cranfield. Jak to začalo? Na začátku prý byl citát „…nepřestáváme si hrát proto, že bychom stárli; stárneme, protože si přestáváme hrát.“ Od této myšlenky (tedy spíše od získání automobilu) pak uběhnul pouhý měsíc, v jehož průběhu se podařilo přestavbu dokončit.

Vše se povedlo: všechny běžné funkce automobilu jsou plně ovladatelné prostřednictvím pětikanálové modelářské soupravy. Hummer si i přes přestavbu zachoval své skvělé vlastnosti: dokáže překonat 407 milimetrů vysokou kolmou stěnu, zdolávat čtyřicetistupňové svahy nebo projíždět horské bystřina. A vy přitom stojíte na kopci a pouze pohyby prstů ten kolos řídíte.

Byl jsem nadšen natolik, že jsem založil konto H3 a začal si šetřit na své nové auto. Doufám, že dříve než našetřím potřebnou částku, bude RC ovládání součástí alespoň příplatkové výbavy…

Fotogalerie

  • Hummer H3 ovládaný dálkově: fotka 1
  • Hummer H3 ovládaný dálkově: fotka 2
  • Hummer H3 ovládaný dálkově: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Pěkná hračka %Horways 19.12.2008  23:07
Pěkná hračka Footler 27.03.2008  20:21
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket