Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se

Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: titulní fotka Taky máte někdy chuť nechat vaše přetechnizované auto v garáži a vyrazit si třeba někam na riviéru se starým dobrým závoďákem z 50.let? Ano? Tak pokud jste opravdu bohatí, jeden si kupte a zrenovujte. Pokud jste bohatí jen přiměřeně, zavolejte Huetům.

Holandští Huet Brothers jsou možná někomu známi díky nostalgickým jízdám Evropou či výrobou nikterak zázračných hodinek. Nyní se ale jejich jméno dostane k milovníkům automobilů o poznání blíž – představujeme vám nový (i když to tak na pohled nevypadá) roadster Huet Brothers HB Special.

Není to ale jen další variace na téma „replika závoďáku z padesátých let“. Ne. Huet Brothers se rozhodli pro překvapivě široké použití karbonu a tak karoserie vozu váží pouhých 23 kilogramů. Sami k tomu říkají: „Jsme si jistí, že kdyby byl v padesátých letech karbon výrobcům aut dostupný tak jako dnes, bez jakýchkoliv pochyb by jej při stavbě aut použili.“ Bohužel pro výrobce z padesátých let, karbonová vlákna je o pár let minula. Ale zpět k HB Specialu. Šasi bylo převzato z úspěšného sporťáku minulosti, totiž z Triumphu TR6, z něhož byl použit také motor. Původní objem šestiválce, 2,5 litru, byl převrtán na 2,7 litru a podařilo se z něj díky lehčímu setrvačníku a sportovnímu výfuku vydolovat sympatických 182 koní. Zavěšení je nezávislé jak vpředu tak vzadu a může se pochlubit i stavitelnými tlumiči. Zkrotit 750 kilogramů mrtvé váhy není zase tak velký problém, takže přední kotouče a zadní bubny byly opět převzaty z Triumphu a jen lehce upraveny.

Huet Brothers hodlají vyrobit pouze 12 takovýchto vozů. Doufají, že majitelé nebudou porušovat zvláštní historickou auru vozu tím, že jej budou řídit třeba v tílku a s kšiltovkou. Přeci jen, do interiéru plného kvalitní kůže a hliníku se novodobý styl oblékání ani příliš nehodí. Tak jako tak, pokud se s ním zúčastníte nějakého z historických výletů pod hlavičkou Huet Brothers, dresscode dostanete dokonce příkazem. To asi abyste to ostatním staromilcům v koloně svými zlatými řetězy nekazili.

Fotogalerie

  • Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: fotka 1
  • Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: fotka 2
  • Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: fotka 3
  • Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: fotka 4
  • Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: fotka 5
  • Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: fotka 6
  • Huet Brothers HB Special: staromilci, radujte se: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Až na ten... Sleeper 07.01.2009  10:43
hmm staňa 06.01.2009  20:53
zajímavý zmulin 06.01.2009  15:42
Vstoupit do diskuse ›