Honda testuje ABS i na supersportovní CBR600RR

Honda testuje ABS i na supersportovní CBR600RR: titulní fotka Mnoho výrobců motocyklů se pouští do výroby brzdových systémů s ABS a řada méně či více cestovních motocyklů už anti-blok na brzdách má. Honda je první, co zkouší ABS i u sportovní CBR600RR.

Mrkněte do jakékoliv nabídky motocyklů a najdete tam, že řada modelů se nabízí i včetně anti-blokačního systému, který je ale většinou za příplatek. Z vlastní zkušenosti vím moc dobře, že na suchém asfaltu má motorka kratší brzdnou dráhu bez ABS… Ale nesmím jedním dechem dodat, že se jedná o výhodu v přímém směru! Ale zamyslete se nad tím, co se asi stane, když vezmete za přední brzdu, když jste v náklonu v zatáčce? Přední kolo už nemá tak dobrou adhezi, smyk a motorka je fuč.

Japonský výrobce motocyklů, společnost Honda, se rozhodl, že systém ABS otestuje i na supersportovní šestce, CBR600RR. Velké brzdové kotouče a především radiální třmeny mají sílu se zakousnout a už nepustit. A právě pro tyto případy se zkouší anti-blok. K dispozici je pouze tato kusá zpráva, žádné závěry či výsledky, jako doplnění k této informaci, jsem na internetu zatím nenašel.

Tip: Přečtěte si redakční test Hondy CBR600RR.

Jaký je váš názor? Najde si systém ABS cestu i do kategorie sportovních motocyklu?Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Jo riderhenry 17.06.2008  23:48
U supersportů nesmysl Messtor 17.06.2008  13:20
Jo Steve 320i 137 17.06.2008  08:43
Vstoupit do diskuse ›