Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen

Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen: titulní fotka Honda reinkarnovala slavnou sérii S, maličký sporťák S660 představila 30. března. Firemní tuner Mugen okamžitě přispěchal s bohatou nabídkou příslušenství.

Mugen Motorsports je tu pro ty, kteří vzhled (a občas i technické parametry) svých hond chtějí ještě vylepšit. Firmu netřeba představovat, vždyť jeden čas působila i ve formuli 1. Výkon oturbeného tříválce se v případě S660 jistě nezměnil, za zadními sedadly umístěnému motoru zůstalo továrních 47 kW. Modifikace se omezily na olejový filtr, podvozek má samozřejmě tvrdší pružiny a tlumiče a dvojitá výfuková koncovka je z nerezu.

To ale nic nemění na faktu, že sportovní kei car s doplňky vypadá ještě o něco stylověji, jede určitě rychleji a prudce akceleruje :-). Každopádně získal větší dávku agrese. S jakými? Nepřekvapuje, že dostal aerodynamická vylepšení: bodykit obsahuje přepracované nárazníky (přední s lízátkem), boční nástavce prahů pode dveřmi zadní difuzor s karbonovým křídlem. Na blatnících i kapotě přibyly větrací otvory, lépe se tak chladí posílené větší brzdy, když je srdíčko uloženo před zadní nápravou. To ale může mít leskle černý kryt, stejné barvy je i lehce modifikovaná přední mřížka chladiče a odnímatelná střecha (hardtop) místo jednoduché textilní. Koncová světla jsou zatmavená, Osmipaprsková kola z lehkých slitin lze koupit buď o průměru patnácti, nebo dokonce šestnácti palců.

Interiér zdobí vnitřní zpětné zrcátko s chromovaným, případně kompozitovým krytem, karbonovou hlavici má také řadicí páka šestistupňové manuální převodovky a z totožného materiálu jsou vyrobeny i podložky pod registrační značky. Pro odlišení od davu je možné si dále objednat třeba luxusnější koberečky.

Zakázkové díly aftermarketového specialisty včetně zmíněného balíčku spoilerů pro roadster nesou vždy jeho loga, kovové emblémy najdeme dokonce i v kabině. Svou prací se přece musí nutně pochlubit, rozhodně se nemá za co stydět! A novopečení japonští majitelé si mohou dělat radost… Upřímně, zatím jim docela dost závidíme.

Fotogalerie

  • Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen: fotka 1
  • Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen: fotka 2
  • Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen: fotka 3
  • Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen: fotka 4
  • Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen: fotka 5
  • Honda S660: Mikroroadster si vzal do parády Mugen: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.