Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000

Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: titulní fotka Honda chystá druhou generaci v Evropě neznámého pick-upu Ridgeline. Jak bude vypadat, naznačuje nadupaná závodní verze.

Honda Ridgeline se vyráběla v Kanadě a v USA v letech 2005–2014, šlo o pět a čtvrt metrů dlouhý dvoutunový pick-up, tedy za oceánem střední velikosti. Příští rok se po pauze vrátí ve druhé generaci. Tu docela originálně předznamenává pouštní speciál pro slavnou soutěž Baja 1000. Ta je za dveřmi, koná se vždycky třetí týden v listopadu. Historie vražedného mexického podniku se započala už před osmačtyřiceti lety a nejel se jen jednou (1974) kvůli palivové krizi.

Do nové Ridgeline usedne závodník Jeff Proctor. Severoamerická pobočka japonské automobilky se tak prostřednictvím své závodní divize HPD (Honda Performance Development) vrací do této kategorie (nejen) na sportovním poli. HPD vede v současnosti prezident Art St. Cyr. S tříapůllitrovým vidlicovým šestiválcem HR35TT o výkonu přes 410 kW (557 koní) může Proctor s klidem pomýšlet i na absolutní vítězství, protože startuje v kategorii bez jakéhokoli omezení. Určení vozu odpovídá kromě množství LED světel, terénních drapáků a absence prosklení i kokpit s ochrannou klecí, dvojicí anatomických sedaček a dvě rezervní kola vzadu za kabinou a motorem… Bezvadná hračka na větší pískoviště, kterým Kalifornský poloostrov (patří Mexiku, americký stát se nachází nad ním) bezesporu je.

Sériová Ridgeline dostane samonosnou karoserii místo trubkového rámu off-roadu a V6 přijde o turba, blok, hlavy a klika ale zůstanou totožné. Také se přesune z pozice před zadní nápravou dopředu Jednička měla mimochodem motor stejné konfigurace i zaokrouhleného objemu. Podobná bude příď, boky, korba i střecha, pochopitelně třeba blatníky nebudou tak vytažené a produkční model ztratí něco ze své agresivity. vstup na trh je plánován na první polovinu příštího roku.

První Ridgeline vypadala na svou velikost hodně mohutně, takže dojde jistě k optickému odlehčení. Což by mohlo přilákat nové zákazníky, přece jen, image Hondy coby sportovní značky se k takovým autům moc nehodí. Jenže nezapomínejme na to, že za mořem má ještě Acuru…

Fotogalerie

  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 1
  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 2
  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 3
  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 4
  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 5
  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 6
  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 7
  • Honda Ridgeline: Nový model jako speciál pro Baja 1000: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.