Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC

Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC: titulní fotka Hondě vydržel sympatický počin závodního kombíku Civic Tourer jen jedinou sezonu, v britském BTCC jej letos vystřídá žhavá novinka Civic Type R.

Znáte britské závody cestovních vozů BTCC? Jestli ne, velká chyba – za jediný závod předvedou tamní jezdci tolik akce, jako formule 1 a WTCC za celý rok a i když se náhodou nezávodí „sajdó baj sajdó“, je na co se dívat, protože v poli uvidíte více než deset různých automobilů celé řady výrobců.

A právě tam Honda po sedanech Accord a hatchbacích Civic vloni poslala na trať závodní kombík Civic Tourer, což se snad nestalo od éry Volva 850, což je více než 20 let zpátky. Nepochybně sympatický počin, nicméně tovární tým s nimi skončil nejhůř za několik posledních let, když Hondě unikl titul konstruktérů a její jezdci skončili na 3. a 8. místě. Těžko říct, jestli za to mohl právě kombík, nicméně pro letošek se Tourer loučí a jeho místo zaujme závodní verze v Ženevě představeného Civicu Type R.

Honda tvrdí, že se při testech ukázalo, že má nový závoďák větší přítlak, menší odpor vzduchu i lepší obtékání vzduchu než loňské kombi a věří si s autem, které bude řídit už pošesté dvojice Gordon Shedden a Matt Neal, na zisk titulu.

Krom nové aerodynamiky vůz dostává i nový přeplňovaný dvoulitr, odvozený právě od motoru Civicu Type R, jenž dává výkon 255 koní a točivý moment 400 N.m. Jaké parametry měl ten dosavadní, ovšem známo není.

Fotogalerie

  • Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC: fotka 1
  • Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC: fotka 2
  • Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC: fotka 3
  • Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC: fotka 4
  • Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC: fotka 5
  • Honda připravuje Civic Type R pro britský šampionát cesťáků BTCC: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.