Honda předala prvnímu zákazníkovi silniční verzi závoďáku RC213V-S

Honda předala prvnímu zákazníkovi silniční verzi závoďáku RC213V-S: titulní fotka Závodní MotoGP speciál se silniční homologací Honda RC213V-S má prvního majitele - stane se součástí soukromé sbírky motorek.

Honda letos vytvořila unikátní motocyklový projekt – vzala skutečný závoďák RC213V z MotoGP, provedla na něm změny, nutné pro získání silniční homologace a bezproblémový provoz a rozhodla se stroj prodávat.

Honda RC213V-S je ručně vyráběná v továrně Kumamoto a stojí naprosto šílených 188 tisíc euro, což ji předurčuje stát se, spíš než strojem pro běžné ježdění, exponátem v soukromých sbírkách. Ostatně součástí kolekce motorek se stane i první prodaný kus.

Ten míří k britskému zákazníkovi Johnovi Brawnovi, jenž je mimo jiné vlastníkem strojů RC30, VTR1000 SP1 and SP2, CBR900RR Fireblade and VF1000F od stejného výrobce. Asi nepřekvapí, že pan Brawn je jedním z nejúspěšnějších prodejců motorcyklů Honda ve Spojeném království.

Honda nicméně tvrdí, že eviduje nejen objednávky od sběratelů, ale mezi budoucími majiteli budou i tací, kteří s RC213V-S plánují opravdu jezdit a zažívat pocity nejlepších motocyklových závodníků světa.

Fotogalerie

  • Honda předala prvnímu zákazníkovi silniční verzi závoďáku RC213V-S: fotka 1
  • Honda předala prvnímu zákazníkovi silniční verzi závoďáku RC213V-S: fotka 2
  • Honda předala prvnímu zákazníkovi silniční verzi závoďáku RC213V-S: fotka 3
  • Honda předala prvnímu zákazníkovi silniční verzi závoďáku RC213V-S: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.