Honda OSM - hra s nervy příznivců značky

Honda OSM - hra s nervy příznivců značky: titulní fotka Honda představila studii malého sportovního roadsteru. Chystá se snad podobný sériový model, nebo snad Japonci chtějí udržovat kardiovaskulární systém svých příznivců v dobré kondici?

Co si budeme povídat, aktuální nabídka sportovních aut sportovně orientované značky Honda má do ideálního stavu dost daleko, genetická informace v současnosti v Evropě přežívá jen díky hot-hatchi Civic Type R a poněkud postaršímu roadsteru S2000, takže by to chtělo další ostrý model jako sůl. Co třeba malý roadster konkurující Mazdě MX-5? Koncept přesně takového auta Honda představila na autosalonu v Londýně a má jít o vizi otevřeného sportovního auta s nízkým emisemi, kterou vytvořili designéři v evropském R&D centru v německém Offenbachu.

Příď vozu respektuje nový styling aut s Háčkem ve znaku a nese variaci na téma šestiúhelníkové masky chladiče, kterou doplňují úzké světlomety. Profil připomíná, že nízké spotřeby a emisí se dá dosáhnout do značné míry aerodynamikou, proto má vůz kapkovitý tvar a směrem vzad se nejen snižuje, ale horní část pontonu i zužuje. Na emotivnosti roadsteru přidávají litá kola s turbínovým designem a náznak nosu z formule 1. Záď vozu je možná až příliš aerodynamická a oživuje jí světelný pás, táhnoucí se po celé šíři auta. Interiér je mixem stylingu aktuálního evropského Civicu a čtvrté generace kupé Prelude a pohled do kapličky napovídá, jakým způsobem by mělo OSM dosáhnout nízké spotřeby – tohle auto má přístroje hybridního ústrojí. Tato informace skýtá jistou naději, že by Honda mohla chystat malý roadster, jenž by využíval techniku již oznámeného malého hybridního kupé, které vznikne z konceptu CR-Z a na trhu se objeví pravděpodobně už koncem roku 2009.

Musíme tedy doufat, že se skutečně chystá malý ekologicky šetrný sporťák, jehož vzniku bych s podobným designem určitě fandil. Na variantu, že by šlo pouze o rozčilení skalních příznivců, raději myslet nebudu, to totiž už zavání infarktem…

Fotogalerie

  • Honda OSM - hra s nervy příznivců značky: fotka 1
  • Honda OSM - hra s nervy příznivců značky: fotka 2
  • Honda OSM - hra s nervy příznivců značky: fotka 3
  • Honda OSM - hra s nervy příznivců značky: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Chci to King 23.07.2008  22:36
Re: Chci to riderhenry 23.07.2008  19:19
Re: Chci to Stillborn 23.07.2008  18:02
Re: Chci to kewlarsiet 23.07.2008  17:02
Chci to King 23.07.2008  12:34
Vstoupit do diskuse ›