Honda odhalila svůj aero kit pro IndyCar

Honda odhalila svůj aero kit pro IndyCar: titulní fotka Stejně jako konkurenční Chevrolet si i Honda pro letošní sezónu IndyCar připravil novou sadu aerodynamických komponentů pro monoposty Dallara DW-12.

V severoamerické IndyCar od sezóny 2012 startují všechny týmy s vozy Dallara DW-12, které spojuje identické šasi, ale mohou se lišit díky motorům, jejichž dodavateli jsou v současnosti značky Honda a Chevrolet.

Vedle motorů je možné si pro monopost na každou sezónu připravit nové sady aerodynamických komponentů vhodných pro krátké nebo dlouhé tratě. Jejich vývojem se může zabývat prakticky kdokoliv, ale prozatím se mu věnují pouze dodavatelé motorů.

Chevrolet představí svůj nový aero kit již ve druhé polovině letošního února a Honda jej následuje nyní a stejně jako on má připraveny sady pro dlouhé i krátké tratě, které obsahují nové provedení předního, bočních i zadních spoilerů.

Při vývoji nového aero kitu využila Honda zkušeností z jiných kategorií motoristických sportů a postupovala od virtuálních studií přes modely testované v aerodynamickém tunelu až po komponenty namontované na skutečný monopost.

Prozatím poslední fázi vývoje představovalo testování na skutečném závodním okruhu a s monopostem týmu Andretti Autosport, využívajícím samozřejmě pohonnou jednotku značky Honda.

Chevrolet představil nový aero kit pro IndyCar (+video)

Pro letošní sezónu poskytne Honda svůj nový aero kit šestici týmů, které používají její motory. Vyzkoušet si jej budou moci během testů pořádaných od 16. do 17. března v Barber Motorsports Park v Alabamě.

Na start ostrého závodu se pak monoposty IndyCar s novým aero kitem od Hondy poprvé postaví 29. března letošního roku při Firestone Grand Prix v St. Petersburg na Floridě.

Fotogalerie

  • Honda odhalila svůj aero kit pro IndyCar: fotka 1
  • Honda odhalila svůj aero kit pro IndyCar: fotka 2
  • Honda odhalila svůj aero kit pro IndyCar: fotka 3
  • Honda odhalila svůj aero kit pro IndyCar: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.