Honda NS-X má zpoždění

Honda NS-X má zpoždění: titulní fotka Pokračovatele japonské legendy, která ani osmnáct let po zahájení výroby neztrácí na atraktivitě, fanoušci očekávají už déle, než jen od roku 2005, kdy byla po patnácti letech definitivně zastavena produkce předchozího modelu.

Ačkoliv ještě v roce 2005 připouštěli šéfové Hondy ve veřejných rozhovorech, že nástupce by se mohl zjevit již v roce 2008, na lednovém detroitském autosalonu se zjevil teprve koncept Advanced Sports Car Concept (ASCC), který sice už naznačuje, na jakou techniku se můžeme těšit, ovšem samotná karoserie, stvořená designérským centrem Acury v Los Angeles, se setkala s chladným přijetím a byla vrácena k přepracování. Práce na sériovém modelu tedy ještě nejsou ani ve stádiu definitivního designu a jako reálné datum uvedení se nyní jeví rok 2010, který už Honda oficiálně potvrdila.

A na co se můžeme těšit? Vpředu uložený vidlicový desetiválec 5,5 l bude pohánět zadní kola, očekávaný výkon činí cca 410 kW (550 koní), zrychlení 0 – 96 km/h bude oscilovat kolem 3,5 s a nejvyšší rychlost asi přesáhne 300 km/h. Bezohledný výkon pomůže na zadní dvacetipalcová (vpředu budou 19“) kola přenést verze hondovského systému SH-AWD, kde funkci diferenciálu zastane dvojice aktivně řízených viskózních spojek. Že jsou to hodnoty, namířené proti největšímu konkurentovi a zároveň i vítězi duelu o dřívější premiéru, Nissanu GT-R, se nikdo ani nesnaží skrývat.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
joo! -anthrax- 16.02.2008  13:49
Vstoupit do diskuse ›