Honda Jazz Si: další falešný sob

Honda Jazz Si: další falešný sob: titulní fotka Označení Si v určité části planety v souvislosti s Hondou způsobuje zvýšení tepu a pozitivní očekávání. V Británii se ale o produkci adrenalinu postará z úplně jiného důvodu...

Není to zas tak dávno, co jsme se vztekali na Citroën, že jeho C4 by Loeb je jen pozlátko z hezkým jménem. Teď v nás stejné emoce vyvolala Honda a označení Si.

Sice nás to nemusí až tak trápit, protože jde o lokální britskou záležitost, ale vzhledem k tomu, že je Spojené království Mekkou milovníků sportovních aut, je to velmi špatný signál. A o co vlastně kráčí?

Červené označení Si platilo donedávna v Japonsku za kód pro sportovně laděné vozy Honda a v Americe to tak v případě řady Civic (sedan a kupé) stále je, ba co víc, tam představuje dokonce sportovní vrchol řady na úrovni našeho Type R. Proto je mimořádně zarážející, že stejné označení nyní zavádí Honda ve velké Británii, ovšem nikoli pro sportovnější verzi. Logo Si si Jazz zasloužil (pro motorizaci 1,4 l i 1,2(!) l) přítomností pozměněné výplně masky chladiče, téměř neviditelným střešním spoilerem a šestnáctipalco­vými koly.

Tyhle změny mají podle marketingu Hondy oslovit mladé řidiče, kteří chtějí, aby se jejich auto odlišilo od davu. Že se nestydíte! Prostě další signál, že je s dnešní Hondou něco v nepořádku. $6$

Fotogalerie

  • Honda Jazz Si: další falešný sob: fotka 1
  • Honda Jazz Si: další falešný sob: fotka 2
  • Honda Jazz Si: další falešný sob: fotka 3
  • Honda Jazz Si: další falešný sob: fotka 4
  • Honda Jazz Si: další falešný sob: fotka 5
  • Honda Jazz Si: další falešný sob: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
efef efef 29.03.2010  22:00
- meera 29.03.2010  20:24
Re: ale co to.. TeeJay 29.03.2010  15:20
ale co to.. 695 29.03.2010  14:12
Vstoupit do diskuse ›