Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem

Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: titulní fotka Doplňky Modulo od Hondy nejsou tak profláklé jako firemní Mugen, neodehrávají se žádné změny na motorech. Ale styl jim nechybí ani u minivanů.

Honda Freed debutovala v září 2016 a prodává se zatím jen v Japonsku. My známe jejího dárce orgánů, který se doma nabízí coby Fit a u nás jako Jazz. V případě většího MPV jde vlastně už o druhou generaci. Ta první měla premiéru v květnu 2008, vyráběli ji i v Indonésii a dala se koupit také v některých dalších státech jihovýchodní Asie: Singapuru, Hongkongu a Malajsii.

V současné řadě najdeme předokolky i čtyřkolky, manuální i dvouspojkové převodovky, kromě konvenční klasiky je k mání také hybrid, ale základní pohonnou jednotku vždy představuje čtyřválcová zážehová patnáctistovka VTEC. Freed+ mimochodem uveze až sedm lidí a k dispozici jsou i různé verze pro vozíčkáře. Do základního Freedu se jich vejde jen šest. Platforma z malého Fitu je natažená na 2,74 m a auto má základní rozměry 4,27×1,7×1,71 m, To jen pro pořádek.

Verze Modulo X, která se objevuje nyní, přidává kapku sportovního vzhledu. Firemní program Modulo nevynechává v Japonsku ani kei cary, ani minivany, takže proč ne? Součástí balíčku je přitvrzený podvozek s rudě lakovanými vinutými pružinami, patnáctipalcová kola s černými i blyštivými paprsky, drsněji vyhlížející maska chladiče a sportovnější nárazníky. Ten zadní zahrnuje falešný difuzor. Na bocích přibyly prahové nástavce a na střeše křídlo. Prostě klasika.

Kabině pak dominuje obří středová devítipalcová dotyková obrazovka, i standardní Freed má přístroje před řidičem vyvýšené. Interiér s prvky v klavírním laku kombinuje černou a hnědou barvu. Volant a částečně i sedačky pokrývá kůže. Jistě, až na šasi jde pouze o styl a optiku, žádná výkonová posila se nekoná, ale Freed určitě lépe sedí na silnici, i když my Evropané si jej hned tak nevyzkoušíme. Daleko na východě každopádně kompaktní MPV ještě ani zdaleka nevymírají.

Fotogalerie

 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 1
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 2
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 3
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 4
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 5
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 6
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 7
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 8
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 9
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 10
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 11
 • Honda Freed Modulo X: Malé MPV pro Japonce se sportovním šmrncem: fotka 12


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.