Honda CX500 Racer od JMR Customs

Honda CX500 Racer od JMR Customs: titulní fotka Zakladatel firmy Josh Mott a jeho kámoši z JMR Customs si vzali do parády starou klasiku, Hondu CX500. Přestavba motocyklu přitáhne oči kolemjdoucích a zaujme například netradičně řešeným výfukem.

Josh má v oblibě staré Hondy, které sbírá v podstatě na vrakovišti a od základu je postaví podle svého. Také rád jezdí Flat Track, sem tam zaběhne i k jiným terénním závodům, takže není divu, že se jeho koníček občas promítne i do designu jeho staveb.

Podobně tomu bylo i u CX 500 Racer. Starou Hondu nejdřív kompletně rozebral, renovoval potřebné díly a poté přišla na řadu samotná stavba. Přídomek Racer odkazuje na jeho závodní záliby a výsledný design nedělá svému jménu vůbec ostudu.

Jak již bylo řečeno, jako první přišla na řadu demontáž a následná renovace. Naleštění a nové okrytování motoru je jasná věc, stejně jako vyčištění a nástřik rámu. Barvy a vše okolo nich má v takřka rodinném podniku JMR Customs na starosti Joshův otec, který zpracoval celý nástřik finální stavby. Jednoduchá modro-bílá kombinace motorce rozhodně sluší.

Na řadu přišla fáze řezání, odstraňování a přizpůsobování. Určitě jste si hned všimli, že Joshův Racer jaksi postrádá airbox a vlastně že celý prostor pod sedlem je úplně prázdný a nikde není vidět ani žádná kabeláž. Funkci airboxu zastávají přímé kónické filtry a baterka s nezbytnou kabeláží se schovává pod motorem ve slušivě vypadajícím krytu. Tady by dráty hledal málokdo.

Díky tomuto netradičnímu řešení a spoustě volného místa mohl Josh namontovat parádní závodní výfuk. Díky tomu má stavba brutální zvuk, jak se ostatně můžete sami přesvědčit na videu. Koncovka výfuku vykukuje zpod nové podsedlovky, kterou Josh vytvořil. Najdeme zde i pěkné sedlo, jehož základ je z laminátu.

Zadní dvojice tlumičů je od Öhlins, předky jsou původní, avšak zkrácené vidle. Světlomet je z Yamahy XS 650. Nakonec zbývají ráfky, ty jsou původní, avšak najdeme na nich pěkné vrtání a novou práškovou barvu. Vhodně zvolené obutí spolu s dalšími detaily a doplňky jen podtrhují celkový dojem z Raceru.

Fotogalerie

  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 1
  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 2
  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 3
  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 4
  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 5
  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 6
  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 7
  • Honda CX500 Racer od JMR Customs: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.