Honda Civic Ti: oslava vítězství v BTCC

Honda Civic Ti: oslava vítězství v BTCC: titulní fotka Honda vloni vyhrála britské mistrovství cestovních vozů a speciální edice Ti má tomuto úspěchu vzdát hold.

Závodní stáj Team Dynamics Honda Racing vloni v BTCC slušně řádila a přestože oba její piloti Matt Neal a Gordon Shedden nakonec podlehli Jasonu Platovi s Chevroletem Cruze WTCC, obsadili druhou a třetí příčku v jezdcích a stáj získala Poháry týmů a konstruktérů. A Honda na počest tohoto úspěchu připravila speciální sérii Civic Ti.

Jedná se o čistě stylingovou záležitost a protože klientela Hondy stále o něco více preferuje benzinové motory (a ty dieselové se už kvůli Euro 5 stejně nevyrábí), je k dispozici pouze pro 100k čtrnáctistovku a 140k osmnáctistovku.

Civic Ti poznáte na první pohled podle bílého laku karoserie, doplněného o černá zrcátka, černé prahové lišty a černé lízátko upraveného předního nárazníku. Tmavá 17" sportovní kola Pro Race dodala firma Team Dynamics, která vlastní zmíněný závodní tým a oproti běžným verzím je upraven též zadní nárazník pětidveřového hatchbacku.

Také interiér je svým způsobem svázán se závoděním. Civic dostal multimediální rozhraní Pioneer s dotykovou obrazovkou, pomocí něhož lze ovládat nejen satelitní navigaci a audiosystém ale také externí hudební přehrávače. A to závodění? Pioneer je novým hlavním sponzorem závodního týmu pro letošní sezonu. $5$