Honda Civic Mugen: bodykit pro evropský pětidveřák

Honda Civic Mugen: bodykit pro evropský pětidveřák: titulní fotka Evropská divize Mugenu připravila pro místní verzi Hondy Civic 5D deváté generace agresivní aerokit.

Možná vás to překvapí, ale Honda Civic se v současnosti v Japonsku vůbec neprodává. Zatímco v předešlých dvou generacích se tam nabízel Civic alespoň ve verzi sedan (když nepočítám hatchbacky Type R), nyní kompaktní model zmizel z nabídky definitivně a tím pádem jsme si museli na úpravu evropské verze počkat do chvíle, než se o ni postará Mugen Euro.

Ten koncept představil v létě loňského roku v Goodwoodu, ale vypadal dost nedodělaně, tak se s ním Honda ani její úpravce moc nechlubili. Nyní už tu máme finální verzi, zpracovanou na profesionální úrovni, jeden háček ale má – protože Evropa není zrovna tuningovým rájem pro vozy Honda, Mugen se omezil pouze na optický tuning, v nabídce zatím není ani podvozek, natož třeba brzdy. I když popravdě řečeno – to Civic zase tak moc nepotřebuje, na rozdíl od nějakého toho tuningu motoru…

Ne, že by vás aerokit Mugen nemohl zrychlit, Mugen má přístup do aerodynamických tunelů Hondy a jeho bodykity tak opravdu fungují, ale rozhodně nepůjde o nic, co byste poznali, takže hlavním motivem bude rozhodně vylepšení vzhledu.

Můžete začít nabídkou kol, přičemž na na fotkách v klasickém Mugen stylu jsou kovaná, ale pojďme se podívat hlavně na aerokit. Ten zahrnuje spoiler předního nárazníku s velkým lipem, nový design masky chladiče, nástavce prahů, nástavec zadního nárazníku s difuzorem a spoilery za zadními koly. A nebyl by to Mugen, kdyby nevymyslel i křídlo. $1$

Tak už aby tu byl Civic Type R. $5$

Fotogalerie

  • Honda Civic Mugen: bodykit pro evropský pětidveřák: fotka 1
  • Honda Civic Mugen: bodykit pro evropský pětidveřák: fotka 2
  • Honda Civic Mugen: bodykit pro evropský pětidveřák: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Mugen TeeJay 14.01.2013  17:51
Vstoupit do diskuse ›