Diskuse: Test - Honda CB600F Hornet

zpět na článek
 • Kultiep

  Kultiep

  17.08.18 17:09 Reagovat

  Pokrasnenie armpit brings discomfort, pain when moving. to Postpone visit doctors is not appropriate. Lump under the muscle cavity may become cancer disease. However often it is result regular use antiperspirants, violation rules personal hygiene, strong sweating. Redness triggers a close clothing, contaminated razor, the virus.
  sore lump under armpit
  Discomfort under the arm, redness, lump becoming warm? This is the abscess that will will have to be opened, next take medications. initial stage cost solutions, antibacterial medicines. When the process is started, need surgery.

 • CryptoGere

  CryptoGere

  16.08.18 11:28 Reagovat

  Bitcoin tradicionalmente relacionam-se a grupo digitais de dinheiro. Ela vive exclusivamente em formato virtual. Apesar de sua no trocados por produtos, servicos ou convencionais financas.
  Bitcoin unique. Ela nao funcionando com as atividades dos bancos, nao tem fisico aspecto, e desde o inicio criada desregulada e descentralizada.
  Se simples palavras, o que e o bitcoin e digital financas, que sao extraidas em digital instrumentos e giram no proprio sistema de sua propria regras.
  bitcoin com

 • Kultiep

  Kultiep

  31.07.18 08:13 Reagovat

  Seal armpit brings discomfort, aches. To delay trip doctor is not appropriate. Bulge under the muscle cavity may become dangerous disease. However most often it is consequences excessive use antiperspirants with aluminum, non-compliance conditions personal hygiene, strong sweating. Redness causes narrow blouse, contaminated razor, the infection.
  lump under armpit hurts
  Pain under the arm, redness, lump becoming warm? This is the ulcer that should operated on, after that take antibiotics. first stage cost ointments, antibacterial medicines. If the ailment is started, shown surgery.

 • Mirkahiva

  Mirkahiva

  22.07.18 02:14 Reagovat

  Peels help to escape from most old amendments of the skin layer. exfoliation efficient at any time, intended for skin of any type. After light peeling disappear minor wrinkles, epidermis becomes smooth, without wrinkles. Rehabilitation – 3 days. an Average peeling well struggles wrinkles (expression, old, smoothing minor scars, removes freckles.
  Recovery – seven days. Profound peeling conducting in the beauty hospitals. This is very efficient operation, however requires long period regeneration – about four weeks.
  how often should you get a chemical peel

 • KIRAcefe

  KIRAcefe

  13.07.18 09:50 Reagovat

  To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar picture leads to worsening feeding and the breath baby, formed hypoxia.
  Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
  swollen feet after pregnancy

 • STEWguep

  STEWguep

  26.06.18 02:14 Reagovat

  There are different ways to fry tomatoes, but each of them will require the hostess to spend several hours in the kitchen, so this dish is usually better correct prepare on weekends or for special occasions. When tomatoes are roasted, they get a deep taste and are combined with seafood, antipasto and other roasted vegetables. Moreover, they are perfectly suitable for application in the baking industry, in making bread or cake with custard.
  How to make stewed tomatoes

 • STEWguep

  STEWguep

  25.06.18 08:34 Reagovat

  There are different ways to fry tomatoes, but each of them will require cook to spend several hours in the kitchen, so this food is usually better correct prepare on weekends or for special occasions. When tomatoes are roasted, they get a deep taste and are combined with seafood, antipasto and other roasted vegetables. Moreover, they are good suitable for use in the baking industry, in making bread or cake with custard.
  canning stewed tomatoes

 • Niopbype

  Niopbype

  11.12.17 23:43 Reagovat

  Dish of fried tomatoes like absolutely everything. Residents in most cases ask guide are surprised talent chef. Even guys with pleasure eat fried tomato in breadcrumbs. Tomatoes very good combined are combined with many products. Garlic adds fineness. Cheese gives ruddy crust. Italian herbs turn roasted tomatoes into a dish from a restaurant. Omelette with tomatoes - elementary and nutritious dish for breakfast. Make even sandwiches with fried tomatoes.
  Cooking tomatoes easily. For cooking use butter. In olive oil - fewer calories. It is also combined mixed with fried slices tomatoes.
  homemade stewed tomatoes

 • Hans

  Re: Re: Brzdná dráha

  16.07.07 16:42 Reagovat

  Tak to mě teda po... Basa pivek vyletěla komínem :-) Ale já viděl někde v TV odborníka na motorky a ten 100% říkal, "motorka zabrzdí dřív, ale i tak si nechte odstup od aut" no ale dik, aspon v tom je jasno.

 • Golias

  Re: Brzdná dráha

  16.07.07 08:20 Reagovat

  Záleží na autě a motorce ;-) Ale pokud to chceš obecně: dnes už mají téměř všechna auta kotoučové brzdy a když řidič šlápne na pedál, auto díky hmotnosti brzdí všemi 4 koly (4 plochy) ...
  U motorky, která má silné brzdy, např supersporty s radiálními třmeny, je to jiné. velmi silné brzdy zapříčíní to, že se všechna hmota se navalí na přední kolo. Zadní kolo se natolik odlehčí, že má z celého brzdného efektu max 10 % = brzdí jen přední kolo = pouze jedna plocha. Je důležité brát v potaz i mnohem nižší hmotnost motorky, ale i tak si myslím, že vyhraje auto...

 • Martin

  Re: Brzdná dráha

  16.07.07 07:35 Reagovat

  Jééé, ono mi to tam ten odkaz nehodilo ;-\ , tak si dej do googlu vyhledávat brzdná dráha motocyklu a je to ten odkaz ČESKÁ TELEVIZE - Internetové vysílání : Stop : Brzdná dráha motocyklu

 • Martin

  Brzdná dráha

  16.07.07 07:32 Reagovat

  Tak chlape, nevím jak jsi sázel, ale auto zabrzdí dřív a to dost výrazně. Jukni na tohle video
  www.penize.czech-tv.cz/vysilani/109606… />

 • Hans

  Brzdná dráha

  16.07.07 00:23 Reagovat

  Čus bus, můj příspěvek se netýká moc těchle motorek, ale o to je to důležitější. Vsadili jsme se s kámošem o basu piv. Otázka zní: "co má delší brzdnou dráhu? Motorka nebo auto? žádné extrémní případy, prostě standard :-) pište odpovědi, chci to pivo. A kdyžtak to něčím podložte ty odpovědi. Dik

 • Roman Daněk (Autofun.cz)foto Roman-Danek-Autofun-cz-

  Re: MOTOR

  07.07.07 00:34 Reagovat

  Upozornění (i když ostřejšího rázu) padlo na úrodnou půdu a data jsem v článku opravil. Díky za připomínku a rozhodně si nemyslím, že "mlčeti zlato... " = když udělám nějakou chybku a pozorný čtenář si ji všimne, ať se ozve... No co? Jsem taky jen člověk a ne chodící databáze ;-)

 • "anonym"

  MOTOR

  06.07.07 12:41 Reagovat

  já nevím jak ostatní ale ten kdo to psal tak se spletl...Radši si historii Horneta nastuduj pořádně a pak něco piš!Jak píšeš že do Horneta na začátku dali motor z CBR600RR tak to je pěkná pytlovina!Honda CBR600RR se začala prodávat až v roce 2003 a tudíž v roce 1998 nemohl Hornet mít její motor!Dostal lehce upravený motor z CBR600F!Motor z CBR600RR dostal až letos a to je poprvé!!! :-! mlčeti zlato....

 • %Fuksifoto

  Re: Re: Predni vidle atd

  05.07.07 10:20 Reagovat

  Neni zac, prispevky pisu jen kdyz mam co zdelit ;-)
  Auto.cz ctu pravidelne a jsem rad, ze se tady zacinaj objevovat taky testy motorek.
  Spatnej napad by nebyl, jak tady nekdo navrhnul, kdyby se v moji garazi dali vedle aut pridat i motorky...

 • klíčník

  :'-(

  04.07.07 21:34 Reagovat

  Do motorky se musíte zamilovat na první pohled. Buď vás chytí a nebo ne... Starej Hornet je pastva pro oči a pro srdce. A model z roku 2005 je dotaženej do maximálního detailu + ta nádherná oranžová barva. Pořád sem čekal, co chtěj udělat s motorkou, které neni co vytknout a dočkal sem se. :-( Co je platný, že podvozek je o krapet lepší, že motor má lepší průběh, když člověk nemá ani chuť ho vyzkoušet. Sem smutnej, naštvanej a za tu přístrojovku bych jim urazil obě ruce!!

 • %Wellfoto

  Fotografie

  04.07.07 21:01 Reagovat

  Škoda, že nejsou jízdní fotky. Jinak moc pěknej test ;-) .

 • mats

  Re: hnus

  04.07.07 20:59 Reagovat

  jj, driv to byla nadhera,ale tohle... :no: :no:

 • Seremed

  hnus

  04.07.07 18:17 Reagovat

  ten čumák je opravdu odpornej, zlatej starej Hornet...kam dali ty sikmy oci... :no:

zpět na článek