Holden SS-V Series Special Edition: s tváří Pontiacu

Holden SS-V Series Special Edition: s tváří Pontiacu: titulní fotka Holden představuje nové vydání svého ostrého modelu SS-V Series, který byl základem pro americký Pontiac G8 GT. Od něj nyní Australan převzal masku a míří na domácí trh jako Special Edition.

Dny Pontiacu a tím pádem i modelu G8 jsou již sečteny. Fanoušci vozů s indiaským náčelníkem ve znaku již mohou jen zadržovat slzy a cedit skrz zuby sprosté nadávky určené manažerům GM. Ti mají ovšem plné ruce práce a mimo jiné si teď musí poradit i s přebytky nárazníků, masek chladičů a předních kapot pro Pontiac G8.

Holden SS-V Series Special Edition je bohužel ukázkou, že se našlo jednoduché řešení, které udělá radost pouze Australanům. Ti si totiž od letošního listopadu budou moci pořídit ostré Holdeny SS-V s přídí z Pontiacu G8 GT na níž chybí pouze znak americké značky.

Nová speciální série je k dispozici ve všech karosářských verzích a zákazníci mohou vybírat z pick-upů, čtyřdveřových sedanů a praktických kombi. Holdeny SS-V Series Special Edition budou vedle agresivnější přídě nabízet i jeden z trojice speciálních laků, které jsou pojmenovány Phantom Black, Red Hot a Vodoo Blue.

K pohonu Holdenu SS-V Series slouží atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 6,0 litru, který disponuje výkonem 367 koní (270 kW) při 5700 min-1 a točivým momentem 530 Nm při 4400 min-1. Tato síla může být na kola zadní nápravy přenášena šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Fotogalerie

  • Holden SS-V Series Special Edition: s tváří Pontiacu: fotka 1
  • Holden SS-V Series Special Edition: s tváří Pontiacu: fotka 2
  • Holden SS-V Series Special Edition: s tváří Pontiacu: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.