Hodinky Scuderia One od firmy Cabestan ...za ferraricenu

Hodinky Scuderia One od firmy Cabestan ...za ferraricenu: titulní fotka Zvykli jste si spojovat Ferrari s hodináři Girard-Perregaux a Panerai, případně díky Schumimu s Omegou? Bývávalo. Teď si zvykejte na partnerství Ferrari-Cabestan.

Ne každé hodinářské firmě vydrží spolupráce se slavnou automobilkou nebo závodní stájí tak dlouho, jako Heueru a McLarenu, třeba Italové z Maranella jsou až překvapaivými fluktuanty. Poslední partnerství s Panerai nepřineslo prý značce kýžený efekt, tak se vzpínající koník rozhodl odcválat jinam.

Konkrétně k hodně exkluzivní, ale málo známé firmě Cabestan. Ta připravuje pro Italy speciální model Scuderia Ferrari One, postavený na bázi pýchy této hodinářské značky – modelu s vertikálním tourbillonem a pohonem přes řetěz, jenž zobrazuje čas na válcích v rozích hodinek. Jde o výtvor hodnářů Jean-François Ruchonneta a Vianney Haltery.

Vlevo nahoře je ukazatel rezervy chodu (kalibr se natahuje výhradně ručně), vpravo nahoře se zobrazují hodiny a minuty a vpravo dole sekundy, které dělají společnost zmíněnému vertikálnímu tourbillonu. Prostě haute horlogerie, jak se patří.

Pro Ferrari vzniknou hodinky z všemožně exkluzivních materiálů v čele s karbonem, což už tak drahé kousky (stojí kolem 170 000 euro. …euro!) ještě malinko prodraží – jejich cena bude někde na úrovni 230 000 euro. Po světě jich bude pobíhat maximálně šedesát a k mání budou pouze pro zákazníky Ferrari.

Fotogalerie

  • Hodinky Scuderia One od firmy Cabestan ...za ferraricenu: fotka 1
  • Hodinky Scuderia One od firmy Cabestan ...za ferraricenu: fotka 2
  • Hodinky Scuderia One od firmy Cabestan ...za ferraricenu: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: nula sem, nula tam joojo 12.07.2010  00:38
nula sem, nula tam meera 11.07.2010  16:05
Vstoupit do diskuse ›