Hodinky Girard-Perregaux pro vůz Pininfarina Hyperion

Hodinky Girard-Perregaux pro vůz Pininfarina Hyperion: titulní fotka Majitel Hyperionu si může dopřát velmi speciální kratochvíli - náramkové hodinky si může vložit do palubní desky.

Nevím, jaký vztah máte k hodinkám obecně a nevím ani, jak vnímáte provázanost měřičů času a automobilů, ale zatímco panuje všeobecně zažitý názor, že k pěknému autu patří pěkné sportovní chronografy na zápěstí, měřiče času jsou v automobilech dost diskriminovány. Před lety byly ohavné číselníky nabízeny jako levnější alternativa otáčkoměrům a quartzové hodiny v kapličkách současných mercedesů od nich zas tak velký krok neučinily. Ostatní výrobci aut se spokojí s nijak krásnými digitálními displeji a když už designéři uznají za vhodné věnovat hodinám samostatný prostor na středovém panelu, jako v případě Mercedesu CL nebo Maserati Quattroporte, zjistíte, že i tyhle exempláře mají plastové sklíčko. Prostě děs.

Palčivý problém hodin či hodinek v autě teď ale s grácií vyřešila firma Girard-Perregaux, která vytvořila speciální náramkové automatické hodinky, které lze po usednutí do vozu Pininfarina Hyperion vložit do určeného místa na palubní desce. Vychází sice z modelu Vintage 1945 Tourbillon, jsou ale jediné svého druhu. Automatický kalibr 9610C s frekvencí 6 kmitů za sekundu a rezervou chodu 48 hodin disponuje 30 rubíny a je uložen v pouzdře o rozměrech 32×32 mm z 18karátového zlata. Číselník má stejnou barvu jako lak hyperionu. Zatímco použití tourbillonu u náramkových hodinek je spíš otázka prestiže než nutnosti, v tomto případě má rozhodně své opodstatnění. Pokud by totiž hodinky trávily v palubce více času, tourbillon zajistí, aby nedocházelo k ovlivňováních chodu kalibru zemskou gravitací.

Fotogalerie

  • Hodinky Girard-Perregaux pro vůz Pininfarina Hyperion: fotka 1
  • Hodinky Girard-Perregaux pro vůz Pininfarina Hyperion: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.