Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona

Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: titulní fotka Rodný dům slavného automobilového novináře se nachází v klidné anglické vesnici a disponuje čtyřmi ložnicemi a dvěma koupelnami.

Milovníci britského pořadu Top Gear si v minulosti mohli pořídit bývalá auta moderátorů této show – například Lamborghini Gallardo Spyder Jeremyho Clarksona nebo Morgan Aeromax Richarda Hammonda. Nyní je možné pořídit další věc spjatou s tímto triem, na prodej je totiž dům Jeremyho Clarksona, ve kterém strávil své dětství.

Nabízený dům se nachází ve vesnici Burghwallis v jižním Yorkshiru na severu Anglie. Jedná se o bývalý statek, jehož historie se datuje do 16. století. Dům je nabízen za 595.000 liber, což v přepočtu odpovídá 19,5 milionu Kč.

V dvoupatrovém domě se nachází sklep, dva salonky, kuchyně, čtyři ložnice, dvě koupelny nebo velká pracovna. Nechybí samozřejmě ani zahrada a garáž, do které se však vejde pouze jediný automobil. Podle realitní kanceláře nabízející dům k prodeji je tato nemovitost ideální pro rodinné bydlení.

Prodávaný dům má za sebou dlouhou historii, nejznámějšími majiteli nicméně byly členové rodiny Clarksonovy. V Česku je známý především Jeremy díky svému moderování pořadu Top Gear, ve Velké Británii jsou ale slavní i jeho rodiče, kteří se živili prodejem pletených povlaků na čajové konvice.

Shirley Clarksonová v roce 1971 vyrobila pro své dvě děti – Jeremyho a Joannu – jako dárek k Vánocům plyšové medvědy. Ty následně začala s úspěchem prodávat jako medvídky Paddington, inspirací pro ně byla postava z dětských knížek spisovatele Michaela Bonda. Úspěch medvídka Paddingtona naznačuje i fakt, že prodávaný dům je označován jako dřívější domov Paddingtona.

Jeremy Clarkson se narodil 11. dubna 1960, v současnosti má rezidence ve městě Chipping Norton v hrabství Oxfordshire a na ostrově Man. České fanoušky tohoto baviče potěší zpráva, že jej letos zřejmě budou mít šanci vidět na vlastní oči. V červnu se totiž bude v Praze konat Top Gear Live, show inspirovaná tímto slavným pořadem, na které vystupuje trojice Clarkson/Hammon­d/May. Ne vždy je však na této show přítomno kompletní trio.

Fotogalerie

  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 1
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 2
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 3
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 4
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 5
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 6
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 7
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 8
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 9
  • Hledáte bydlení? Kupte si dům Jeremyho Clarksona: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.