Hledá se nejstarší Porsche v Americe

Hledá se nejstarší Porsche v Americe: titulní fotka Před šedesáti lety byl v USA spuštěn prodej vozů značky Porsche a právě toto výročí je důvodem pro nalezení nejstaršího automobilu této značky ve Spojených státech amerických.

Porsche Cars North America (PCNA) zahájilo 13. srpna hledání nejstaršího vozu značky na území USA. Toto národní vyhledávání se zaměří na úplně nejstarší Porsche, ale stranou nezůstanou ani o něco mladší vozy, které budou podle typů rozděleny do 12 kategorií. Originalita a pravost všech přihlášených vozů bude prozkoumána a zhodnocena experty značky Porsche a historiky z Porsche Club of America.

Majitelé vozů Porsche s platnými doklady se mohou online přihlásit na webu www.Porsche60Y­ears.com. Přihlásit se mohou všichni majitelé automobilů, kteří si myslí, že mají šanci uspět v hledání nejstaršího Porsche koupeného ve Spojených státech.

Díky rozdělení do 12 kategorií podle typů se navíc budou hledat i nejstarší zástupci modelových řad Porsche 356, 911, 912, 914, 924, 928, 944, 968, Boxster, Cayenne, Carrera GT a Cayman.

Nejstarší nalezená Porsche a jejich majitelé se mohou těšit na zvláštní ocenění a exkluzivní odznak z Porsche muzea ve Stuttgartu. Z fotografií vítězných vozů bude v Porsche muzeu instalována nová výstava Sixty Years of Porsche in America, která bude přístupná od 12. října. Jeden z vítězných vozů bude vybrán pro letošní Los Angeles Auto Show, kde bude na stánku značky Porsche dělat společnost novým modelům.

Kromě hledání nejstaršího vozu Porsche na území USA bude 24. srpna spuštěn projekt My Porsche Passion Contest. Do této soutěže mohou všichni fanoušci značky přispět svou nahrávkou nebo psaným textem v rozsahu 500 znaků, v němž popíší svou vášeň pro Porsche. Příspěvky soutěžících budou přijímány až do 1. listopadu. Porota následně vybere dvacet finalistu, z nichž budou hlasováním veřejnosti na internetu zvoleni tři vítězové. Ti se mohou těšit na výlet do Porsche Sport Driving School v Birminghamu.

Automobilka Porsche letos kromě 60. výročí zahájení prodeje na území Spojených států amerických oslavuje ještě 60. výročí zahájení výroby ve Stuttgart-Zuffenhausen.

Fotogalerie

  • Hledá se nejstarší Porsche v Americe: fotka 1
  • Hledá se nejstarší Porsche v Americe: fotka 2
  • Hledá se nejstarší Porsche v Americe: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.