Hispano Suiza je zpět, ohromuje autem s V10 o výkonu přes 1000 koní. Ale není to tak jednoduché

Hispano Suiza je zpět, ohromuje autem s V10 o výkonu přes 1000 koní. Ale není to tak jednoduché: titulní fotka Někdejší španělská značka luxusních aut je u nás známá díky v licenci vyráběné Škodě Hispano-Suiza. Po letech hibernace se firma pokusí o návrat. A vlastně hned dvakrát.

Hispano-Suiza byl na počátku dvacátého století úspěšným výrobcem luxusních automobilů, jehož díla cenou i luxusem odpovídala dnes mnohem slavnější značce Rolls-Royce. V důsledku španělské občanské války ale bohužel postupně ukončila výrobu aut. Po letech nečinnosti se ale španělská značka nyní chystá o návrat.

Není to však tak jednoduché, o návrat značky se totiž snaží hned dvě odlišné firmy. Zatímco společnost jménem Hispano Suiza Carmen teprve láká na elektrický grand tourer, jehož design se má inspirovat u modelu Dubonnet Xenia z roku 1938, firma Hispano Suiza Automobile Manufaktur AG už plně odhalila podobu svého vozu.

Hispano-Suiza se vrací! Co chystá španělská značka proslavená u nás Škodou?

A na rozdíl od konkurence, s níž se samozřejmě dohaduje o právech na využití slavné značky, sází na starý dobrý benzin. Model pojmenovaný Maguari HS1 GTC totiž pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný desetiválec (zřejmě s původem u Lamborghini) o výkonu okolo 1.070 koní.

Výrobce slibuje akceleraci z klidu na stovku za 2,8 sekundy a maximální rychlost 380 km/h – a to prý elektronicky omezenou.

Hyperauto s karbonovou karoserií a výrazným designem aktuálně absolvuje poslední fáze vývoje, k prvním zákazníkům se má dostat na konci roku 2019. A cena? „Jen“ 2,2 milionu eur, tedy asi 56 milionů korun.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Hispano Suiza je zpět, ohromuje autem s V10 o výkonu přes 1000 koní. Ale není to tak jednoduché: fotka 1
  • Hispano Suiza je zpět, ohromuje autem s V10 o výkonu přes 1000 koní. Ale není to tak jednoduché: fotka 2
  • Hispano Suiza je zpět, ohromuje autem s V10 o výkonu přes 1000 koní. Ale není to tak jednoduché: fotka 3
  • Hispano Suiza je zpět, ohromuje autem s V10 o výkonu přes 1000 koní. Ale není to tak jednoduché: fotka 4
  • Hispano Suiza je zpět, ohromuje autem s V10 o výkonu přes 1000 koní. Ale není to tak jednoduché: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.