Hennessey Venom F5 chce jet 500 km/h. Zbývá prý vyřešit už jen dva problémy

Hennessey Venom F5 chce jet 500 km/h. Zbývá prý vyřešit už jen dva problémy: titulní fotka Americká firma Hennessey Performance se proslavila tím, že na prvním místě je pro ni rychlost. S chystaným hypersportem Venom F5 chce ale všem konkurentům vytřít zrak.

Plánuje totiž útok na pokoření hranice 500 km/h. Technika je prý z velké části připravena. Venom F5 pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 7,4 litru, jehož maximální výkon se může pohybovat okolo dvou tisíc koní. Zajímavé ale je, že Hennessey tvrdí, že tolik ani možná nebude potřeba…

Jsou tu ale dva problémy. První představují pneumatiky, automobilka musí najít takové, které chystaný útok na rychlostní rekord mezi sériovými vozy spolehlivě vydrží.

Druhá potíž souvisí s místem pokusu. Hennessey stále hledá dostatečně rovnou a dlouhou plochu, která rozjezd na 500 km/h umožní.

Jinak Hennessey samozřejmě není jediným výrobcem s touhou posunout rychlostní rekord. Před několika týdny se do boje přihlásil třeba hypersport SSC Tuatara.

Aktuální rekord přitom patří Koenigseggu, který s Agerou RS dosáhl na 446,97 km/h.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Hennessey Venom F5 chce jet 500 km/h. Zbývá prý vyřešit už jen dva problémy: fotka 1
  • Hennessey Venom F5 chce jet 500 km/h. Zbývá prý vyřešit už jen dva problémy: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.