Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost

Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost: titulní fotka Hennessey vám udělá z vašeho téměř libovolného obrněného SUV řízenou(?) střelu. Třeba z Fordu Raptor.

Amíci jsou velkými milovníky esúvéček a tak není divu, že se u nich těší poměrně velké oblibě i jejich obrněné verze. Jenže SUV obrněnci dokáží ztloustnout v některých případech až za hranici 4,5 tuny (to jsem si nevymyslel) a to už pak docela problém rozhýbat.

Proto do segmentu obrněnců vstupuje tuningová firma Hennessey, která představuje model VelociRaptor APV. Základem úpravy je obrněný Ford Raptor Super Crew, vybaveným (fandové Fordu ať nyní raději přestanou číst) kompresorem přeplňovaným osmiválcem GM o objemu 6,2 l o výkonu 584 koní. Dynamické schopnosti sice nebyly zveřejněny, zato se ale dozvídáme, že krom ochrany před kulkami a podobnými nepříjemnostmi může auto nést i satelitní televizi, vysokorychlostní internet, systémy mobilní kanceláře nebo multimediální zábavy, vše podle vkusu a potřeb kmotra.

A pokud byste snad nepotřebovali obrněnou verzi, Hennessey vám udělá velociraptora i z normálního raptora. A aby se majitelé obrněnců ostatních značek necítili odstrčení, Hennessey je připraven upravit i auta dalších značek, a to až na výkon 1000 koní. Tady máte seznam: Cadillac Escalade (500 – 1000 k), Chevrolet Suburban (500 – 1000 k), Chevrolet Truck (500 – 1000 k), Ford Raptor Truck (450 – 800 k), GMC Denali (500 – 1000 k), Jeep (až 800 k), Land Rover (až 550 k), Lexus LX570 (až 500 k), Nissan Patrol (až 1000 k), Toyota Sequoia (až 650 k) a Toyota Land Cruiser (až 650 k).

Fotogalerie

  • Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost: fotka 1
  • Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost: fotka 2
  • Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost: fotka 3
  • Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost: fotka 4
  • Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost: fotka 5
  • Hennessey VelociRaptor APV: Chuck Norris bude mít radost: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.