Harley-Davidson Tri Glide - nová tříkolka oficiálně

Harley-Davidson Tri Glide - nová tříkolka oficiálně: titulní fotka Harley-Davidson vypustil po interneru první informace o nových modelech pro rok 2009. Nás nejvíce zaujala nová tříkolka Tri Glide Ultra Classic, pojďme se jí mrknout na zoubek.

Loni jsem byl na jednom srazu motocyklů Harley-Davidson a přestaveb na tříkolky tam pár k vidění bylo. Samotný výrobce motorek o tříkolce uvažuje několik let, ale oficiálně se jí dočkáme příští rok. Jak naznačuje samotný název, část tříkolky pochází z velké pohodlné cestovní motorky Electra-Glide. Vzniká tak unikátní stroj, který je ještě pohodlnější a komfortnější, než vůbec kdy může motorka být. Když se tak nad tím zamyslím, Harley-Davidson je první velký výrobce motocyklů, který ve své nabídce má tříkolku.

Kompletní úpravou musel pochopitelně projít celý rám, který tvoří hliníko-ocelová konstrukce. Pohonnou jednotkou je velký vidlicový dvouválec o objemu 103 krychlových palců (cca 1 688 ccm) s elektronicky ovládaným přímým vstřikováním paliva. Maximální točivý moment agregátu je 137 Nm a síla motoru se přenáší přes 6stupňovou převodovku na zadní kola.

O zastavení se stará brzdový systém, který obsahuje dva kotouče na předním kole a po jednom kotouči na každém ze zadních kol. Na přední ose je 16palcový ráfek z lehkých slitin, vzadu jsou dvě 15palcová kola s pneumatikami 205/65 R15. Základní zavazadlový prostor za sedadlem spolujezdce má objem slušných 127 l, ale když si objednáte příplatkovou výbavu Tour Pack, úložný prostor se zvětší na 185 l.

Jistý komfort na dlouhých trasách přinese i nádrž na 6 galonů paliva (cca 22,5 l). Ridič se spolujezdcem si může vychutnávat vedle bublavého dvouválce i hudbu z audiosestavy, která obsahuje reprobedny o výkonu 40 W (v seznamu příplatkové výbavy bude i systém o výkonu 80 W). Multifunkční přehrávač bude mít kromě hudby i zabudovaný intercom, aby se cestovatelé mohli za jízdy bavit, plánovat další trasu nebo sdělovat si postřehy z cesty.

Harley-Davidson Tri Glide Ultra Classic se bude nabízet ve třech základních barvách: Vivid Black (černá), Dark Blue Pearl (tmavě modrá) a Red Hot Sunglo (červená).

Fotogalerie

  • Harley-Davidson Tri Glide - nová tříkolka oficiálně: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.